Sündmused
õpitubade sari
Maarjamäe loss
õpitubade sari "asja armastajad": mida räägivad meile ajaloomaalid?
Laupäeval, 11. mail 2019 kell 13 toimub Maarjamäe lossis õpituba teemal "Millest kõnelevad ajaloomaalid?" Külla tuleb kunstiteadlane Tiina-Mall Kreem (SA Eesti Kunstimuuseum).

Näituse ja raamatu „Ajalugu pildis – pilt ajaloos“ (2018, Kumu kunstimuuseum) üks autoreid Tiina-Mall Kreem räägib õpitoas lähemalt, kuidas kunstiteoseid vaadata-lugeda kui ajaloo allikaid ja kuidas ajaloopildid on mõjutanud ning mõjutavad inimeste arusaama ajaloost.

Jaak Adamsoni maal  "Viktor Kingissepa mahalaskmine". SA Eesti Ajaloomuuseum, G 8269

Juttu tuleb ka ajaloopiltide tellimisest ja loomisest, kasutamisest, unustamisest ja taas avastamisest, samuti mitmetest vaatenurkadest ja erinevate meetoditega uurimisest. Õpitoas osalejatel on võimalus näha, kuidas toimub Eesti Ajaloomuuseumile kuuluva ja revolutsionäär Viktor Kingissepa mahalaskmist kujutava Jaak Adamsoni maali „lahkamine“. Samuti on osalejatel võimalik valida, millist Kreemi juhtimisel valminud 21-st ajaloopildiõppefilmist (režissöör Raimo Jõerand) üheskoos vaadata. 

Soovi korral võib kodust kaasa võtta mõne pildi perealbumist ning lasta seda ajaloopildi kui ajaloo allika vaatenurgast kommenteerida.

Töötuppa on oodatud osalema kõik ajaloo-, kunsti- ja visuaalkultuurihuvilised, sealhulgas õpilased. Palume eelnevalt registreeruda siin allpool olevad lahtrid täites.

Õpituba algab kell 13.00.

Osalemine muuseumi sooduspiletiga 6 eurot.

Vaata kogu sarja infot SIIT.

Eesti Ajaloomuuseum õpitubade sari „Asja armastajad" viies hooaeg pakub taaskord võimalust õppida paremini tundma kultuuripärandit.
Täname:


Registreeru õpituppa siin!
Email again: