Rahvusvaheline teaduskonverents „Maagist rahaks. Kaevandamine, kauplemine, müntimine“
Maarjamäe loss

Eesti Ajaloomuuseumis toimub 5.-6. septembril 2018  rahvusvaheline teaduskonverents „Maagist rahaks. Kaevandamine, kauplemine, müntimine“ / "From Ore to Money, Mining, Trading, Minting".

Esmakordselt Eestis toimuv konverents vaatleb raha valmistamise ja kasutuse temaatikat kompaktselt ja globaalselt andes nii tervikpildi maailma rahaajaloost ja selle uurimise hetkeseisust. Käsitletav teemadering kui ka geograafiline haare on lai, ulatudes antiikaja Attika Laurioni hõbedakaevandustest Uus-Hispaania Zacatecase leiukohtadeni Mehhikos, Rooma mündileidudest Ukrainas ja Moldovas tänapäeva moodsaimate rahapajade töökorralduseni. Esinejaid tuleb Tallinna koguni kümnest riigist – Jaapanist, Portugalist, Inglismaalt, Prantsusmaalt, Belgiast, Saksamaalt, Austriast, Tšehhi Vabariigist, Poolast, Lätist ja Eestist.

Konverentsi töökeel on inglise keel.

Konverents toimub Suurgildi hoones ja Maarjamäe lossis.

Konverentsi kava (info konverentsi töökeeles):

5 September

Great Guild Hall, Pikk 17, Estonian History Museum

10.00

Greetings from the director of the museum Peeter Mauer

Introduction Georges Depeyrot

The Tallinn Great Guild and its buildingIvar Leimus

10.30

Christophe Flament, Département de Langues et Littératures classiques, University of Namur. Athenian coinage, from mint to markets.

11.00

Georges Depeyrot, Directeur de recherche CNRS, AOROC, Ecole Normale Supérieure, Paris & Julien Cavero, Roman coin finds in Ukraine and Moldovia

11.30 - 12.00 Coffee break

12.00

Ivar Leimus, Estonian History Museum, Mining and Christianisation – a Baltic sample

Maarjamäe palace, Pirita tee 56, Estonian History Museum

13.00 - 15. 00 Lunch

15.00

Pawel Milejski, Wroclaw University. Weight debasement of Prague groschen of Wenceslas IV (1378-1419) based on Polish and Lithuanian finds

15.30

Roman Zaoral, Charles University, Faculty of Humanities. Mining, trading and minting in late medieval Bohemia

16.00

Claudia Jefferies, City University of London. Local silver exchange rates within a transatlantic context: inquiries into the rationale behind the premium on “rescue silver” in New Spain’s frontier towns 1550-1620

6 September

Maarjamäe palace, Pirita tee 56, Estonian History Museum

10.00

Viktors Dabolinš, Riga Museum and Tartu University. Riga mint in the year 1621

10.30

Claudio Marsilio, Universidade de Lisboa, ISEG - Instituto Superior de Economia e Gestão – SOCIUS. Better lose than waste your money. Exchange rates and bullion quotations. New evidences from Genoese private archives (1620s-1660s)

11.00

Jürgen Nautz, Sprecher des Studienzentrums Warburg, Studiengangsleiter BA-Studiengang „BWL für KMU“, Hochschule Ostwestfalen-Lippe & Karin Schneider, Institut für Neuzeit- und Zeitgeschichtsforschung, Österreichische Akademie der Wissenschaften. Monetary regulations of the Congress of Aix-la-Chapelle and effects on the European monetary order

11.30 Coffee break

12.00

Simon James Bytheway, Nihon University, College of Commerce, Tokyo. Japan and Gold, 1872-1932.

12.30

Ursula Kampmann, Coins Weekly. Organization structures of modern mints and the connection to the coins produced

Ürituse korraldajad on ANR DAMIN projekt (Dépréciation de l’Argent Monétaire et relations Internationales, mida veab professor Georges Depeyrot, Pariis) koostöös Eesti Ajaloomuuseumi ja Tallinna ülikooli Humanitaarteaduste instituudiga.

REGISTREERU SIIN!

Email again: