Sündmused
Saksofonikvartett Quattro Quarti kontsert
Filmimuuseum
Saksofonikvartett Quattro Quarti kontsert
Saksofonikvartett Quattro Quarti kontsert 3. veebruaril 2018 kell 19 FILMIMUUSEUMIS.

Koosseis:
Eve Neumann (sopransaksofon)
Jandra Puusepp (altsaksofon)
Ursula Chillaud (tenorsaksofon)
Liis Mäevälja (baritonsaksofon)
Kontserdil on kaastegev näitleja Ursel Tilk (vahetekstid).

Eesti sajandale sünnipäevale pühendatud kava ilusast eesti muusikast. Lisaks saksofonikvrtetile kirjutatud originaalteostele on kavva põimitud ka spetsiaalselt kirjutatud seadeid eesti muusika hittteostest. 

Kavas:
M. Kõrvits – Polaaröö
V. Tormis – Süit filmist “Kevade” (seade Anni Avi)
A. Pärt – Summa
M. Maltis – Etüüd veepinnal peegelduvate linnatuledega
A. Pärt – Da pacem Domine
E. Mägi – Collocutio
E. Tamberg – Aaria (seade Jandra Puusepp)
M. Maltis – Olõs’ mul hääli…
Saksofonikvartett Quattro Quarti sai alguse Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia tudengite soovist mängida erinevat repertuaari klassikalisest kaasaegse saksofonimuusikani. Oma kontserttegevust alustas koosseis Brüsselis 2002 aastal Helena Tulve kvarteti “Öö” esitamisega. Kvarteti liikmed on kõik lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning täiendanud end erinevate maade nimekate saksofoniprofessorite käe all. Kvartett on esinenud mõnevõrra muutuva koosseisuga paljudes kohtades üle Eesti kuni 2010 aasta lõpuni. Pärast mõne aastast pausi otsustati uuesti kokku tulla ning 2015 aastal maikuus alustati kontserttegevust barokkmuusika kavaga “1685” Keila Muusikakoolis. 

Kahe aastaga on antud kontserte üle Eesti. 2016. aastal oli kvartetil suur au mängida koos Moskva Riikliku Akadeemilise kammerkooriga maestro Vladimir Minini juhatusel Peterburis ja Tallinnas. 2017. aastal andis kvartett koos saksofonist Vlady Bystroviga kontserdi Baskimaal Bermeos festivalil Musika Astea. Kõik liikmed on tegevad Eesti Saksofoniühingu juures, panustades aktiivselt saksofonielu edendamisse Eestis. 

Piletid müügil Piletilevis ja kohapeal.
Vaata lisa: www.interpreet.ee