Sündmused
Ekskursioon
Suurgildi hoone
Ekskursioon "Suurgildi veinikeldri lood"
Meelelahutuslik ekskursioon “Suurgildi veinikeldri lood” 12. detsembril algusega kell 13. Ringkäik kestab 1 tund. 

Väärika Suurgildi hoone rajamisest 1410. aastal on seal veini joodud ja keldris veini hoitud.

Ekskursioonil uudistatakse keskaegset veinikeldrit, räägitakse värvikaid lugusid Suurgildi ajaloost ning juttu tuleb ka veini ja laiemalt alkoholi rollist Eesti kultuuri(loo)s. Klaasike vürtsikat hõõgveini kuulub asja juurde.












Sissepääs Carl Petenbergi veinikauplusesse Suurgildi maja keldris. 1920. aastad. Foto: J. Rambach. Eesti Ajaloomuuseumi kogu, F 31568

Veinilokaali Das Süsse Loch (tõlkes Magus auk) avas 1854. aastal Suurgildi liige Carl Petenberg. Tänu Petenbergi karismaatilisele olekule ja äärmisele taktitundlikkusele tõusis veinilokaal omamoodi kultuuritempliks ja pakkus linnarahvale rõõmu 1885. aastani, mil Carl Petenberg õnnetult ilutulestiku õnnetuses otsa sai.

„Mugavamalt pole ma kusagil mujal istunud. Ruumid on kujundatud äärmiselt lihtsalt, aga vein on suurepärane ja seinal ripuvad võluvad kartoonid kunstiliselt kaunite pliiatsijoonistustega.“, nii kirjeldas kord üks rännumees Suurgildi hoone keldris asuvat veinilokaali – Magusat Auku. 

Carl Petenbergi veinikeldri sisevaade. Vasakult esimene osaühing EMLO (Eesti marjaviina ja likööri valmistamise osaühisus) direktor Julius Tõnisson. 1920. aastad. Foto: J. Rambach. Erakogu

Ekskursioonid toimuvad:

  • 12. dets kell 13:00- 14:00 Veinikeldri lood (eesti keeles)
  • 19. dets kell 13:00- 14:00 Veinikeldri lood (vene keeles)

Osalemine piletiga, hind 8 eurot. Soovitame osta piletid eelmüügist, vabade kohtade olemasolul müüakse pileteid ka kohapeal vahetult enne ekskursiooni.
Lisainfo telefonil: 696 8690

OSTA PILET SIIT