Sündmused
Teatrietendus
Filmimuuseum
Teatrietendus "Pärast proovi"

Autor: Ingmar Bergman

Maailmakuulus filmi, teatri ja kirjamees Ingmar Bergman on sündinud 14. juulil 1918 ning õige pea hakkab kultuuriüldsus tähistama tema 100. sünniaastapäeva. Ka näidend “Pärast proovi” on lavastatud seda tähtpäeva silmas pidades, kummardusena sellele suurmehele.

Lugu on teatrist, teatriproovist ja inimestest, kes suure kirega on pühendunud teatri tegemisele. Autor on väitnud, et selle näidendi puhul on tegemist “siira katsega olla siiras” ja tõepoolest tegelased on selles loos halastamatult ausad ning otsekohesed.
Tegevus toimub vanas teatrimajas, kus pärast August Strindbergi näidendi “Unenäomäng” proovi on jäänud vestlema ja elu keerdsõlmi lahti harutama tunnustatud vana lavastaja ning nooruke näitlejanna. Ja nagu väga sageli, on teatriinimestel valusalt põimunud isiklikud ning tööalased suhted. Loosse sekkub mälestuspildina ka noore näitlejanna ema, kellel samuti näitlejana olid väga intiimsed ja lähedased suhted lavastajaga.
Näidendi meespeategelane Vogler on suuresti autori enda alter ego. Väga palju paralleele on näidendil Ingmar Bergmani kuulsa autobiograafilise teosega “Laterna magica”.
Näidendis on kirge ja emotsioone, armastust ja erootikat.

Etenduse “Pärast proovi” lavastaja Madis Kalmeti poolt on komplekteeritud väga võimekas näitlejate trupp ning teatrivaldkonna parimad kunstnikud. 

Osades mängivad:

Vogler: Guido Kangur (Eesti Draamateater)
Anna: Riina Maidre
Rahel: Anne Veesaar

Kunstnik: Ivi Piho
Valguskunstnik: Priidu Adlas
Muusikaline kujundus: Peeter Konovalov

Etendused Tallinnas Filmimuuseumis 2017. aastal algusega 19.00.
Etendused: 11., 12., 18., 19., 25. november ja 5., 6. ja 7. detsember.

Etenduse piletid on müügil PILETILEVIS