Sündmused
Teemaõhtu: Veljo Tormisest vestlevad endrik üksvärav ja miina pärn
Teatri- ja muusikamuuseum
Teemaõhtu: Veljo Tormisest vestlevad endrik üksvärav ja miina pärn

Teisipäeval, 3. novembril kell 18 meenutavad Teatri- ja muusikamuuseumis oma kokkupuuteid helilooja Veljo Tormisega dirigent Endrik Üksvärav ja Klassikaraadio toimetaja Miina Pärn.  

Nad räägivad oma ühisest teekonnast Veljo Tormise ja “Unustatud rahvaste” radadel. Seitsme aasta sisse on jäänud kooritsükli tervikettekanne ja kontsert-lavastus Eestis ning reisid liivlaste, vadjalaste, isurite, ingerlaste, vepslaste ja karjalaste põlistele asualadele. Nad mõtisklevad selle üle, mis juhtus Tormise muusikaga, kui see jõudis tagasi sinna, kust need laulud pärit on, ning mis juhtus selle laulu tuules nende endiga.

Endrik Üksvärav „Lisaks sellele, et kooritsüklis „Unustatud rahvad“ on saanud igavese elu meie kuue hõimurahva laulikute laulud, kirjutas Veljo Tormis selle teose hoiatuseks meile endile, et me hoiaks oma rahvust ja kultuuri, et me jääks püsima. Mulle meeldib mõelda, et kui Arvo Pärdi muusika tõstab meid taevastesse kõrgustesse, siis Veljo Tormise looming seob juurtega maa külge. Eestimaa külge.“

Huvilised saavad alates kell 17.00 külastada Assauwe tornis avatud Tormise 90. sünnipäevale pühendatud näitust „Veljo Tormis – rahvalauluga loodud maailm“.

Sissepääs muuseumipiletiga.

Hoidkem ennast ja teineteist. Haigena on kodus parem.