Sündmused
Vioolakontsert Maarjamäe lossi suvesaalis: Karin Sarv, Laur Eensalu, Helen Kedik, Liina Žigurs
Maarjamäe loss
Vioolakontsert Maarjamäe lossi suvesaalis: Karin Sarv, Laur Eensalu, Helen Kedik, Liina Žigurs
25. oktoobril kell 19.00 Maarjamäe lossi suvesaalis Karin Sarv (vioola), Laur Eensalu (vioola), Helen Kedik (vioola), Liina Žigurs (vioola)

Kavas:
Y. Bowen - Fantaasiakvartett neljale vioolale op. 41
S. Engaño - “Bluusisüit” vioolakvartetile
R. Cohen - Kolm pala neljale vioolale
S. Engaño - "Heading for home"
S. Engaño - “Ukulele”

Karin Sarv
on töötanud pea kõigis Eesti orkestreis ning kuulub alates 2012. aastast Tallinna Kammerorkestri koosseisu olles seljatanud seitsme toreda aasta jooksul Rahvusooper Estonias nii mõnedki nõudlikud vioolasoolod. Kammermuusika tervikuna meeldib Karinile väga, eriti, kui seda saab teha sarnase maailmatunnetusega inimestega. Nii on ta sattunud mitmesse põnevasse projekti, kus alati ei ole võimalik piirduda vaid vioolamänguga, nii on ta kaasa löönud Stockhauseni lavateostes “Herbstmusic” ja “Tierkreis” ning audiovisuaalses lavastuses IDEM.

Laur Eensalu
on õppinud viiulit ja vioolat Tallinna Muusikakeskkoolis õpetaja Tiiu Peäske käe all, Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis Fabio Marano vioolaklassis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Viljar Kuuse ja Toomas Nestori juhendamisel.
Aastast 2005 töötab Tallinna Kammerorkestris, alates 2011 vioolarühma kontsertmeistrina ning 2007. aastast Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestris. Solisti, ansamblisti kui ka orkestrandina salvestanud ja esiettekandele toonud mitmete kaasaegsete kodumaiste ning välismaiste heliloojate heliloomingut ja üles astunud mitmel pool maailmas.

Helen Kedik
on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias viiuli erialal H. Aasa, M. Murdvee ja T. Peäske juures, hiljem vioolat A. Bobrovski juhendamisel. Aastatel 2002-2009 õppis Helen Saksamaal Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis (Hochschule für Musik Karlsruhe), prof. J. Lüthy ja prof. A. Breuningeri käe all. Ta on töötanud Saarbrückenis (Saarländisches Staatstheater) ja Rahvusooper Estonia orkestris. Alates 2016. aastast on Helen Tallinna Kammerorkestri liige.

Liina Žigurs on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ning Eesti Muusikaakadeemia. Ta on täiendanud end Mikhail Zemtsovi juures ning osalenud Fjodor Družinini ja Wolfgang Klossi meistrikursustel. Alates 1998. aastast töötab Liina Žigurs ERSOs, olles alates 2013. aastast vioolarühma abikontsertmeister. Ta on osalenud erinevate orkestrite (Pärnu Linnaorkester, Tallinna Kammerorkester, Põhjamaade Sümfooniaorkester, Rahvusooper Estonia orkester, XXI Sajandi Orkester, Hortus Musicuse Akadeemiline Orkester, Narva Linnaorkester, Pärnu Festivaliorkester) koosseisus nii vioolarühma kontsertmeistri kui rühmamängijana ning teinud kaasa mitmetes kammerkoosseisudes.

Piletid müügil Piletilevis, Piletimaailmas ja tund enne algust kohapeal.

Vaata lisa: www.interpreet.ee