Avatud Mänguväljad


Sügisesel koolivaheajal,12.–27.10.2019, on kõik pered koos lastega oodatud laste ja noorte muuseumidefestivalile “Avatud mänguväljad”. Festival toimub juba viiendat korda. Festivali selleaastase pealkiri „Keeruta ja lennuta!“ tõukub laulu- ja tantsupeo aastast, kuid osalevad muuseumid avavad teemat väga eripalgelises ja loomingulises võtmes. On muuseume, kus saab iseend või esemeid sõna otseses mõttes keerutada ja lennutada ning on ka neid, kus kutsutakse lapsi mõtteid keerutama ja fantaasiat lennutama. Festivali teema on niisiis seotud mängimise ja mängulisuse, vabaduse ja loomingulisusega.

19 muuseumit ja raamatukogu üle Eesti on spetsiaalselt festivali jaoks valmistanud mängulehed, mis aitavad lastel ja peredel näitusi ja kogusid mängulises võtmes avastada. Mängujuhised leiad muuseumis kohapeal ning need on tasuta. Näitustele pääseb muuseumipiletiga. Festivali paralleelprogrammi raames on võimalik osaleda töötubades ja teemapäevadel.

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi pargis asuvas endises suhkruvabriku tallihoones ootab külastajaid näitus Eesti levimuusika ajaloost. See näitus annab edasi Eesti rahva, kultuuri, aga eelkõige muusika lugu, mis algas kahe sõja vahel, ning jutustab seda edulugu läbi kõige olulisemate inimeste, ansamblite, heliloojate ja sündmuste.

Astu Eesti Muusika Kuulsuste Kotta ja tutvu levimuusika maailmaga! Keeruta ringi, kuula ja vaata tähelepanelikult. Lennuta oma mõtteid ja mõtiskle, missuguseid helisid tekitavad erinevad muusikariistad või esemed. Audiogiidi ja vihjete abil otsi helitekitajad üles ja lahenda nendega seotud ülesandeid.

Tegu on tase IV mänguväljaga, mis on mõeldud 8-14 aastastele.

Festivali „Avatud mänguväljad“ korraldab MTÜ Elamusõppe labor koostöös Tallinna Linnamuuseumiga.
Lisainfo: www.avatudfestival.ee
FB: Avatud mänguväljad
Instagram: #avatud_manguvaljad