Lastega perele
Filmiklubi
Filmiklubi
Filmimuuseum ootab Filmiklubisse 8-11-aastaseid tüdrukuid ja poisse, keda paelub filmitegemine.

Mida me teeme?
Üheskoos saame tuttavaks filmitegemise etappidega ja proovime need ka ise läbi teha. Osaleme töötubades, uurime vanalinnas võttepaiku ja külastame teisi muuseume. Filmiklubi veavad meie muuseumipedagoogid, kaasa löövad teadurid ja koguhoidjad ning muidugi filmiinimesed.

Tarvis teada:
Filmiklubi käib koos kord kuus iga kuu teisel kolmapäeval kell 15.00–17.00. Filmiklubis osalemise ühe korra tasu on 6 eurot ja gruppi ootame kuni 20 last.

Kuidas registreerida?
Täpsem info ja registreerimine filmiklubi õpetaja Galina Zaitseva e-posti aadressil galina.zaitseva@ajaloomuuseum.ee või telefonil +372 5349 1903.

  • Filmiklubi kava 2018/2019
12. september. Filmi sünnilugu
Piilume Filmimuuseumi maagiliste illusioonide ruumi, kus meid ootavad üleelusuurused masinad. Üheskoos uurime ja katsetame, kuidas pilt liikuma saadi.

10. oktoober. Storyboard
Filmi tegemine algab joonistustest. Räägime sellest, mis on piltlugu ehk storyboard ja miks see on nii oluline. Proovime teha kõige tavalisemast hommikust tõelise põneviku. Töötuba juhendab Filmimuuseumi juhataja Maria.

7. november. Rekvisiidid
Kuidas tehakse ulmerelvi ja kust rüütlid võtavad oma keskaegse varustuse? Kas kõik rekvisiidid saab poest osta või sõbra käest laenata? Uurime esemete lugusid ja meisterdame foto järgi endale päris rekvisiidi.

12. detsember. Valgustus ja värv
Kuidas mõjutab kaadrit punane valgus? Aga sinine? Kas valgustust on üldse vaja, kui lugu toimub öösel? Katsetame atmosfääri loomist valguse ja värvi abil. Appi tuleb muuseumi fotograaf Vahur.

9. jaanuar. Heli ja muusika
Kuidas kostab torust kõuekõmin ja mis häält teeb tärklis? Uurime, kuidas tehakse heliefekte, ja proovime kohe järele. Teeme kaasa Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi haridusprogrammi „Rütm ja muusika“.

13. veebruar. Grimmikunst
Mitu tundi kulub, et noormehest saaks vanaisa või inimesest koletis? Kas jumestus, make-up ja grimm on samad asjad? Õpime grimmikunstniku juhendamisel erinevaid nippe ja trikke.

13. märts. Näitlemine
Mida tuleb teha, et saada näitlejaks? Kuidas näitlejad valmistuvad tööpäevaks? Kehastume näitlejateks ja osaleme Teatri- ja Muusikamuuseumi haridusprogrammis „Lavastuse sünd“.

10. aprill. Animatsioon
Kui palju kaadreid on ühes sekundis ja kui palju sekundeid jõuab teha kunstnik ühe tööpäevaga? Õpime animatsiooni aluseid ja teeme ühe lühikese multifilmi Nukufilmi Lastestuudio juhendamisel.

8. mai. Filmivõtete kohad
Kas tead, et Maarjamäe lossi ümbruses jalutas kunagi detektiiv Sherlock Holmes ja mööda Taani kuninga aeda sõitis Lumekuninganna? Otsime üles paljude filmide võttekohad nii Maarjamäel kui ka vanalinnas.