Tere tulemast Maarjamäele!
picture

Maarjamäe ajalookeskuse kõik näitused ühe hinnaga!

Tulge ja veetke päev imelise merevaatega Maarjamäe ajalookeskuses. Tegevust ja silmailu leidub igale vanusele: laske lastel mänguväljakul turnida või lustida Maarjamäe lossis asuvas Laste Vabariigis ja külastage põnevaid näituseid. Lossiparki läbival skulptuuridega ääristatud punasel vaibal jalutades saab teha ka efektseid fotosid. 

Maarjamäe lossis on avatud näitus "Minu vaba riik", mis jutustab Eesti riigi sünnilugu, jaanuarikuuni saab uudistada ja imetleda meie ühe ja ainsa lauludiiva Anne Veski esinemistualette ja tutvuda tema tähelennuga näitusel “Anne Veski. Tähelend”. 
Filmimuuseumis on avatud filmimaailma telgitaguseid tutvustav näitus "Duubel ÜKS"  ja cosplayerite kostüümidest näitus   „Elu on kostüümimäng. Cosplay Eestis“ .

Pisematele oleme samuti mõelnud ning tegevust leidub neile Laste Vabariigis mitmeks tunniks. Lapsed saavad osaleda Laste Vabariigi järgmise presidendi valimisel, avada ministriportfellid ja mängida ise ministrit. Kui aga ei jõua enam tähtsate riigiasjadega tegeleda, saab lihtsalt ka liutorust alla lasta! 

Lisaks Laste Vabariigile on õuealale loodud Eesti kaardi kujuline mänguväljak. Mänguväljak on leidlik lühikokkuvõte Eesti maast ja loost. Suurem osa mänguväljaku objekte on loodud ainukordsete erilahendusena.

 

Perede suureks lemmikuks on kujunenud Filmimuuseum, mille enamik atraktsioone on käed külge (hands-on) lahenduste põhised. Lisaks saab Filmimuuseumis proovida kätt režissöörina, katsetada green screeni võlusid ning salvestada oma video.

Kultuuri, ajaloo ja haridustegevuste nautimisele pakub lisa lossis tegutsev merevaatega restoran - brasserie Riviera Palais

Riviera Palais Brasserie on Tallinnas ainulaadne oma klassikalise Prantsuse brasserie suunitlusega. Restoran pakub maitsvat hommikusööki, Prantsuse kodukööki ja suvel on avatud merevaatega terrass, kus saab nautida grilliköögi maitseid. Lisaks saab pühapäeva hommikuti nautida rikkalikku brunchi. 

Maarjamäe ajalookeskuse hooneid ja näituseid saab külastada soodushinnaga: ühe muuseumipileti hinnas on kõik kolm muuseumimaja. Tutvu hindadega siin.

Maarjamäe lossipark ja välinäitused on avatud iga päev kell 9 -19. Sissepääs tasuta.
Maarjamäe näituseid saab külastada  K-P kell 10-18. 

Tundub põnev? Kuidas meieni aga jõuda?


Kesklinnast sõidavad lossi ette bussid nr 1A, 5, 8, 34A ja 38. Kui soovid nautida merebriisi, on võimalik jalutada Pirita kergliiklusteed pidi. Autoga liiklejatele asub parkla Pirita tee ääres Maarjamäe lossi trepistiku all.

Kohtumiseni Maarjamäel!