Filmimuuseumi kogu
Filmimuuseumi kogu loodi 2008.aastal. Kogu sisaldab filmi tootmise ja turundamisega seotud materjale ja ka kinodega seotud esemeid.

Kogus leiab esemeid kultuslikuks muutunud Eesti filmide kui ka uuema loomingu kohta. Näiteks “Viimne reliikvia”, millest on kogus kostüümid, reliikviakast (täiesti terve) ja Agnese püstol. Kostüümid filmidest “Suvi”, “Sügis”, “Äratus”, Ohtlikud kurvid”, “Arabella, mereröövli tütar”, “Metsluiged”, “Savoy ball”, “Lammas all paremas nurgas”. Sulev Keeduse märkmetega “Georgica “ režiistsenaarium. Filmi „Vehkleja“ florett.

Suurim ese kogus on Nukufilmis aastaid kasutusel olnud montaažilaud. Huvitavaks esemeks kogus on ka kohverprojektor aastast 1947, mis sattus meieni tänu Ida-Eesti pommirühmale, kes läks seda kirjelduse põhjal kahjutuks tegema.

Tähelepanu väärivad joonisfilmi “Naksitrallid” terviklik komplekt jooniskilesid. Lisaks on loomulikult filmide ja filmisündmuste plakateid, käsikaameraid ja projektoreid erinevatest kümnendistest. Samuti on filmiga seotud asutuste meeneid, fotosid nii filmivõtetest kui filmiga seotud üritustest.

Filmimuuseumi kollektsiooni hoitakse erinevates kogudes vastavalt materjalile.

Info
Maria Mang
Filmimuuseumi juhataja
Tel 6968 615
maria.mang@ajaloomuuseum.ee