Meediakajastused
|
Autor: Eesti Ajaloomuuseum
Ehtekunstnike näitus "Rõhuloss" Maarjamäe lossis 19.10.2018 - 21.01.2019

õ h u L o s s on rühm ehtekunstnikke, kes on kõik Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonna vilistlased: Kadri Mälk, Tanel Veenre, Piret Hirv, Eve Margus-Villems, Kristiina Laurits ja Villu Plink.

Esimene õ h u L o s s ehitati 1999. aastal Marzee galerii katusekorrusele Hollandis, edasi tulid ülesastumised Hispaanias, Saksamaal, Taanis, Portugalis, Ungaris, Prantsusmaal, Iisraelis, Hiinas, Lätis. Eestis on esinetud 2001. aastal Rakvere Muuseumis, 2011. aastal Euroopa kultuuripealinna ürituste raames Tallinna Põhja tuletornis ning Evald Okase Muuseumis 2015. aastal.

Aastate jooksul on õhuLoss koostanud ja kirjastanud kolm trükist (1999, 2003, 2010) ning koostöös Arnoldsche Art Publishers kirjastusega üllitanud oma loomingust mahuka raamatu õhuLoss/ Castle in the Air. Jewellery from Estonia.

Oktoobris 2018 maabus õhuLoss taaskord üle aastate Tallinnas, Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi näitustesaalis. Eesmärgiks oli luua kaasaegne ehteloss ajaloost tiines endises Orlovi-Davõdovi suveresidentsis, visualiseerides õhulossi ehk lossi õhust ehk õhulist lossi. Ülespanek loob võimaluse ehete eksponeerimiseks, võimendades samasaegselt ka ruumikogemust. Ajaloo, õhu ja ehete kokkupuude kujundab uue visuaalse ruumi, mis kontseputaalselt toetab näitusel olevaid ehteid ja objekte.