Uudised
|
Autor: Eesti Ajaloomuuseum
Ootame koole 21. või 22 märtsil kl 13.30. Filmimuuseumi vaatama koguperefilmi “Väikese põhjapõdra Ailo suur seiklus”

Kutsume Teid 21. või 22 märtsil kl 13.30. koos õpilastega Filmimuuseumi vaatama südamlikku koguperefilmi “Väikese põhjapõdra Ailo suur seiklus”

Filmilinastus toimub esimest korda aset leidva meediapädevuse nädala raames.

Pakume esimest korda toimuval meediapädevuse nädalal võimalust vaadata Filmimuuseumi (Pirita tee 56) suurelt ekraanilt uut Soome-Prantsuse koguperefilmi „Ailo“ (rež. Guillaume Maidatchevsky, 86 minutit).

Õpetajatele tutvustame eelnevalt I – III kooliastme loodusainetest lähtuvaid õppematerjale, mis aitavad laiendada filmis nähtut hiljem koolitundides. Õppematerjal on välja töötatud spetsiaalselt Eesti koolide ainekavu silmas pidades. Õpilased saavad samal ajal sooritada põneva testi oma teadmiste kohta.

Kiirematele reageerijatele hind 5 eurot õpilane, õpetajad tasuta. Peale filmi on võimalik omal käel tutvuda Filmimuuseumi näitusega “Duubel ÜKS”.

Palume oma huvist ja laste ning õpetajate arvust võimalikult kiiresti märku anda e-posti aadressil helene.tedre@ajaloomuuseum.ee

Koguperefilm "Väikese põhjapõdra Ailo suur seiklus" toob meieni rännaku mööda Lapimaad, mis jutustab nõrgukese ja haavatava põhjapõdravasika Ailo võitlusest ellujäämise nimel metsikus looduses esimesel eluaastal. See, kuidas ta elu ja loodust avastab, on tõeline südamest tulev lugu keset Lapimaa suursugust maastikku. Film on dubleeritud eesti keelde.