Uudised
|
Autor: Eesti Ajaloomuuseum
Osale ideekonkursil “Teatri- ja Muusikamuuseumi hoovi elluäratamine”

Teatri- ja Muusikamuuseum kuulutab välja avaliku ideekonkursi muuseumihoovis läbi aasta toimuvate sündmuste korraldamiseks.
Konkursitööde tähtaeg on 6. detsember 2021.

Tutvu tingimustega SIIN!

Selle hooaja märksõnaks meie muuseumis on koostöö kogukondade ning väga erinevate vanuse- ja huvigruppidega,” selgitab Teatri- ja Muusikamuuseumi muusikakuraator Jaanika Juhanson. “Soovime mõista, millised muusika ja etenduskunstide alased sündmused ja tegevused võiks olla need, millest inimesed puudust tunnevad ja mida nad ise sooviksid korraldada, aga mingil põhjusel puudub sobiv koht ja abikäsi. Ootame konkursile osalema nii erinevas vanuses üksikisikuid kui organisatsioone, nii professionaale kui harrastajaid. Ka sündmuste vormil ja mahul pole piire. Olgu see nii pisike mõttealge kui tahes või hoopiski suurejooneline idee, olgu see kontsert, lavastus, töötuba, installatsioon, näitus või midagi veel hoopis seesugust, mida siiani tehtud polegi,” innustab kuraator konkursist osa võtma.


Konkursi teine eesmärk on meie vanalinna pärandi väärtustamine ning aktiivsemasse kasutusse võtmine,” lisab Jaanika Juhanson. “Teatri- ja Muusikamuuseumi hoov on aastatepikku olnud mitmete põnevate kontsertide ja lavastuste toimumiskohaks, kuid enamasti on tegemist suvel korraldatavate üksiküritustega. Praeguse konkursi toel soovime meie sarmika, kuid paljudele tundmatu hoovi aastaringsesse kasutusse võtta.” 

Ideekonkursil osalemiseks tuleb kirjutada lühike ideekirjeldus (max 3 A4), kus on lahti kirjutatud sündmuse sisu ja saata Teatri- ja Muusikamuuseumi kuraatori e-posti aadressile jaanika.juhanson@ajaloomuuseum.ee.

Esitatud tööde hulgast valitakse võimalikud kandidaadid, kellega viiakse läbi intervjuud ideega lähemaks tutvumiseks. Pärast intervjuud selguvad konkursi võitjad, mis selgitatakse välja Eesti Ajaloomuuseumi töötajatest koostatud komisjoni arutelu tulemusena. Võitjad selguvad hiljemalt 1. märtsil 2022.


Eesti Ajaloomuuseum pakub ideekonkursi võitjatele sündmuse läbiviimise ning prooviruumid ning tehnilised vahendid ja abi, samuti omapoolset abi projektijuhtimises ja turunduses (turundusmaterjalide kujundus ja trükk, ürituse kommunikatsioon, sotsiaalmeedia haldamine, teavitustöö SA Eesti Ajaloomuuseumi veebilehel ja infokirjas). Eelnevale ei lisandu otsene rahaline sisend sündmuse tegijatele.

Ideekonkursi võiduprojektid viiakse ellu ajavahemikus 1.05.2022 - 31.12.2023.

Teatri- ja Muusikamuuseumi hoov. Foto: Mart Laul