Ajutised näitused
Kuuekeelsed! Eesti levimuusika kõige legendaarsemad kitarrid alates 30.09.2018
Tallihoone
Kuuekeelsed! Eesti levimuusika kõige legendaarsemad kitarrid alates 30.09.2018
30.09.2018 - 28.10.2018

Oktoober on näitusel „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ kitarrikuu! Sel puhul toob Eesti Muusika Kuulsuste Koda muusikasõprade ette 16 Eesti levimuusika kõige legendaarsemat kitarri. Avamispäeval, 30. septembril kell 14.00 räägib kitarridest ja Eesti muusikast Ivo Linna, kell 15.00 toimub kitarre tutvustav kuraatorituur Kuusluste koja eestvedaja Risto Lehistega. Sissepääs näitusele ja ekskursioonidele muuseumipiletiga.

Kitarride näitus on üks eksklusiivne pilguheit muusikainstrumentidele, mis muutsid Eesti levimuusika ajalugu. Ükski pill ei ole kuulus iseenesest, küll aga võib seda olla muusika, mida selle pilliga on esitatud või inimene, kelle käes see pill on helisenud. Eesti levimuusika ajaloo näitusel on oktoobrikuu jooksul esile tõstetud nii juba näitusel olevad pillid, kui ka spetsiaalselt selleks pop-up näitusele laenatud legendaarsed kitarrid.

Paljud on kindlasti kuulnud Uno Loobi legendaarsest kitarrist, seda saab näitusel oma silmaga näha. Enamik ei tea aga, et Jaanus Nõgisto legendaarne Ruja-aegne SG on saadud just Uno Loobi käest, kuna jazziliku Uno jaoks oli „kitarri saund liiga kuri“. Punkaritel pole vahet, mis pilliga mängida, peaasi, et toimib. Seepärast Villu Tamme kitarr ka selline välja näeb. Raske on leida Hendrik Sal-Salleri Telecasterist ägedamat pilli. Ivo Linna punase Ovation kitarriga mängiti sisse paljud Rock Hotelli palad. Jaagup Kreemi kitarr nägi Terminaatori algusaegadel nii mõndagi. Heini Vaikmaa Ibanez oli 1980. aastatel üks laenatumaid stuudiopille. Kas te teate, millise pilliga alustas Eesti kitarristidest tänase päevani kõige suuremat karjääri teinud Laur Joamets?

Tulge vaadake legendaarsete kitarride erinäitust Eesti Muusika Kuulsuste Koja näitusel „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ Maarjamäe lossi tallihoones. Kitarrinäitus on avatud 30. septembrist 28. oktoobrini teisipäevast pühapäevani kell 10.00-18-00.

Sissepääs muuseumipiletiga.

17. oktoobril kell 19.00 saavad sealsamas, levimuusika näituse laval kokku Eesti legendaarsed kitarristid, toimub kohtumisõhtu „Kitarristid – Tiit Paulus, Raul Vaigla ja Tiit Kõrvits“. Piletid saadaval Piletilevist!

Lisainfo:

Risto Lehiste

risto.lehiste@tmm.ee

www.kuulsustekoda.ee