Näitused
Filmimuuseum
Elu on (kostüümi)mäng. Cosplay Eestis - alates 20.03.2020
20.03.2020 - 31.08.2020

Filmimuuseumis avatakse 19. märtsil näitus "Elu on (kostüümi)mäng. Cosplay Eestis". Kõik külastajad saavad näitusega tutvuda alates 20. märtsist.

Cosplay on kahe inglisekeelse sõna lühend: costume (kostüüm) ja play (näitemäng). Cosplay ei ole ainult kostüümi selga panemine, vaid see on täielik tegelasse sisseelamine ja selle kopeerimine. Kehastutakse oma lemmiktegelasteks filmidest, TV-sarjadest, arvutimängudest, koomiksitest, animest, mangast.

Käesoleval näitusel on esindatud erineva taustaga Eesti cosplayer’id, kes on selle hobiga juba mitu aastat tegelenud. Nad on esinenud AniMatsuril Tartus, JAFFil, MängudeÖÖ-l ja HyperTownil Tallinnas. Mõned neist on Eestit esindanud EuroCosplay võistlusel.

22. märtsil kell 12.00 (eesti keeles) ja 14.00 (vene keeles) ootame kõik cosplay huvilisi „Cosplay ABC“ töötuppa, kus muuseumipedagoog Galina Zaitseva räägib sellest, kuidas cosplay'ga alustada, kust materjale hankida ning näitab erinevaid nippe ja trikke. Sobib lastele alates 10. a.

  • Sissepääs ja osalemine muuseumipiletiga
  • Töötoad on eelregistreerimisega (kohtade arv on piiratud)! Palume registreerida aadressil: galina.zaitseva@ajaloomuuseum.ee

Pilt: Kostüüm arvutimängust Guild Wars 2, cosplayer Galina Zaitseva. Fotograaf: Kirill Dogadajev photography