Virtuaalmuuseum
Muuseumiminutid

Muuseuminutid - kümme märgilist eset meie kogudest

Surmatud mõõk, mänguautomaat, nunnasõrmus, praksinoskoop, punapropaganda… Üks tavalisena tunduv ese võib peegeldada tervet ajastut ja rääkida loo elust enesest. Ajaloomuuseum teadurid ja näituste kuraatorid toovad digikultuuriaastal teieni “Muuseumiminuti” videoklipid, kus populaarteaduslikus võtmes tutvustatakse kümmet eset ja lugu muinasajast 1990. aastateni, Eestist, Kamtšatkalt ja Saksamaalt.

90-sekundilised klipid on varustatud eestikeelsete subtiitritega sobides vaegkuuljatele ja ilma helita vaatamiseks. Klipid valmisid koostöös Motor Agency´ga, täname projektijuht Helen Küppast ja režissöör Jaak Kilmit.

Samuti sobivad „Muuseumiminutid“ koolitundides näitamiseks ja on õpetajatele abiks õpilaste uurimistööde ainese ergutamiseks.

Kõik klippides näidatud esemed on eksponeeritud ka meie püsinäitustel „Visa hing. 11 000 aastat Eesti ajalugu" Suurgildi hoones, "Minu vaba riik" Maarjamäe lossis, "Lood ja laulud" Teatri- ja muusikamuuseumis ning "Duubel ÜKS" Filmimuuseumis.

Avasta asja lugu! 


Pirita kloostri nunnasõrmust ning metsikuid 90ndaid aastaid tutvustavad klipid on huvilistele vaatamiseks ka inglisekeelsete subtiitritega.