perepäev Eesti sünnipäeval
Maarjamäe loss
perepäev Eesti sünnipäeval

Eesti Ajaloomuuseum ootab Sind kogu perega Eesti Vabariigi 105. sünnipäeva tähistama Maarjamäe keskusesse! Päeva jooksul toimuvad põnevad töötoad nii väiksematele kui suurematele, pakume ainulaadset võimalust külastada Maarjamäe lossi torni ning pidupäeva erikülalisena annab Maarjamäe lossi suvesaalis kontserdi Mari Jürjens!

Üllatusena saab lossi fuajees uudistada vaid selleks päevaks Ajaloomuuseumi kogudest välja toodud teemakohaseid esemeid. Muuseumi parimad giidid tutvustavad näituseid ja kõik mõttehiiud on oodatud osalema Eesti Vabariigi sünnipäeva viktoriinis. Filmimuuseumi kinosaalis saab vaadata otseülekannet vabariigi aastapäevale pühendatud kaitsejõudude paraadist.

Levivad kuuldused, et traditsioonidele truuks jäädes on ka Maarjamäe lossi ainus püsielanik, haruldane Sinine Lõvi, lubanud päeva jooksul tulla külalisi tervitama ja endaga koos pilti tegema! Kes haruldust kohtab, siis #sininelõvi!

Lossi pop-up kohvikust leiab sünnipäeva puhul nii kõhutäidet kui keelekastet juba hommikul kella 10st kuni programmi lõpuni kell 15.

Eesti Vabariigi jaoks eriline kuupäev märgib paraku ka aasta möödumist sõja algusest - Vene agressioonist Ukraina territooriumil. Lossi fuajeest leiad info, kuidas annetada MTÜ-le Slava Ukraini, kes tegeleb igapäevaselt kurnavas sõjaolukorras Ukraina abistamisega.

Pidupäeva eriprogramm:

Maarjamäe loss:

10-15 Restoraniala. Pop-up kohvik “Anna Cafe”

11-14 Kaminasaal. Õnnepüüdjate meisterdamise töötuba Liina Tepandi juhendamisel

11-14 Laste Vabariik. Rinnamärgi meisterdamise töötuba kõige pisematele ajaloosõpradele

12 - Restoraniala. Eesti vabariigi sünnipäeva viktoriin - auhind igale õigesti vastatud küsimusele!

13 - Eestikeelne kuraatorituur Krista Sarvega näitusel "Plakatinaised. Eesti, Taani ja Hiina ideoloogiline plakat"

14 - Suvesaal. Mari Jürjensi kontsert

Filmimuuseum

11-14 Karikatuuride joonistamise töötuba näitusel “Gorikatuur”

12 - Kinosaal. Vabariigi aastapäeva kaitsejõudude paraadi otseülekanne

Tallihoone

12 - eestikeelne giidituur näitusel "Klaasimeistrid"

14 - venekeelne giidituur näitusel "Klaasimeistrid"

Piletiinfo: üksikpilet 5, perepilet 10 eurot.

Maarjamäe keskuses on 24. veebruaril avatud kogu muuseumikompleks kell 10-18.