Ajaloomuuseumi sünnipäev. Anne Ruussaare Eriekskursioon
Suurgildi hoone
Ajaloomuuseumi sünnipäev. Anne Ruussaare Eriekskursioon "Muuseumi lugu"
19. veebruaril, muuseumi sünnipäeval, kutsume kell 16:00 Suurgildi hoonesse, kus Anne Ruussaare kuraatorituuril räägime Ajaloomuuseumi põnevamatest eksponaatidest. Antikviteetide kabinetist alanud kogusse  kuuluvad näiteks oopiumipiip, krokodillimuumia, täiskasvanud hiina naise imetillukene king, Mozarti originaalkäsikiri, Peeter I saabas ja veel palju muud põnevat. Kõik need omapärased esemed on ka täna Suurgildi hoones eksponeeritud.

Registreerumine on lõppenud!

Eesti Ajaloomuuseum sai alguse 19. veebruaril 1864, kui Eestimaa Kirjanduse Ühing asutas Provintsiaalmuuseumi. Ellu kutsuti ka muuseumiühing.

18. novembril 1864 avati Kanuti gildi hoones vastloodud muuseumi ekspositsioon.

Eesti Ajaloomuuseumi üks põnevamaid kollektsioone, Tallinna raeapteeker Johann Burchardi (1776–1838) kogu "Mon Faible" (minu nõrkus – pr k) ulatub tagasi 1802. aastasse. Kogumise inspiratsiooniks sai üks kunstipäraselt marmoreeritud lihavõttemuna, esimeseks eksponaadiks hiina oopiumipiip. 1822. aastal pani Burchard Mustpeade hoones välja „Antikviteetide ja harulduste“ näituse - esimese omataolise Tallinnas. 1870. aastatel jõudis uhke kollektsioon Provintsiaalmuuseumisse ja paljusid esemeid saab nüüd näha Eesti Ajaloomuuseumi näitustel.

Ajaloomuuseumi sünnipäeval on nii Suurgildi hoones, Teatri- ja Muusikamuuseumis, Maarjamäe lossis kui Filmimuuseumis sissepääs tasuta.