Bong Joon-Ho filmide retrospektiiv. Ema
Filmimuuseum
Bong Joon-Ho filmide retrospektiiv. Ema

Korea Vabariigi Suursaatkonna, Kino Sõpruse, Tartu Elektriteatriteatri ja Filmimuuseumi koostöös toimuvad 20.- 22. augustil Eesti-Korea diplomaatiliste suhete 30. aastapäeva tähistamiseks Korea filmi päevad, mille fookuses Oscariga auhinnatud Korea filmilooja Bong Joon-Ho teosed.

Laupäeval, 21. augustil kell 19:00 linastub Filmimuuseumi kinosaalis "Ema" (2009). Lõuna-Koreas Pusani provintsis elavad vaimupuudega noormees Yoon Do-joon ja tema ema, kes töötab akupunkturistina ja müüb ravimtaimi. Ema ja poja elu muutub õudusunenäoks, kui avastatakse mõrvatud noore tüdruku surnukeha ning tõendid viitavad, et poeg on seotud mõrvaga. Temast saab lohaka politseiuurimise käigus peamine kahtlusalune. Õigussüsteemi poolt reedetud ema võtab seaduse juhtimise enda kätesse ja püüab oma poja nime süüst puhtaks pesta.

Pikkus 2:09

Kõik filmid linastuvad eesti- ja venekeelsete subtiitritega.
Eesti Filmimuuseumi hoovis ja hoones aset leidvad linastused on kõigile TASUTA!

Selleks, et tagada külastajate nakkusohutus, saab Eesti Vabariigi Valitsuse otsusega alates 9. augustist muuseumi siseruumides viibida ühe alljärgneva tõendi esitamisel:
• COVID-19 vaktsineerimiskuuri tõend
• COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend (kuni 6 kuud peale läbipõdemist)
• negatiivse PCR testi tõend (mitte rohkem kui 72 tundi vana)
Kohustus ei kehti alla 18. aastastele lastele ja noortele.