Bong Joon-Ho filmide retrospektiiv. Lumeläbistaja
Filmimuuseum
Bong Joon-Ho filmide retrospektiiv. Lumeläbistaja
Korea Vabariigi Suursaatkonna, Kino Sõpruse, Tartu Elektriteatriteatri ja Filmimuuseumi koostöös toimuvad 20.- 22. augustil Eesti-Korea diplomaatiliste suhete 30. aastapäeva tähistamiseks Korea filmi päevad, mille fookuses Oscariga auhinnatud Korea filmilooja Bong Joon-Ho teosed.

Laupäeval, 21. augustil kell 21:45 linastub Filmimuuseumi ees Maarjamäe lossihoovil "Lumeläbistaja" (2013). Filmi tegevus toimub tulevikus, kui nurjunud katse peatada globaalne soojenemine põhjustab jääaja, mis tapab kõik elanikud. Ainsate ellujääjate elupaigaks on “Snowpiercer”, aastaga ümber maailma tiiru tegev kiirrong, mida hoiab liikumas püha igiliikur-mootor. Rongis on välja kujunenud omaette klassisüsteem tagaosas elavate lihtinimeste ja esimeste vagunite eliidiga. Grupp vastupanuvõitlejaid asub teele veduri poole, et halastamatu ülemvõim lõpetada.

Pikkus 2:06

Kõik filmid linastuvad eesti- ja venekeelsete subtiitritega.
Eesti Filmimuuseumi hoovis ja hoones aset leidvad linastused on kõigile TASUTA!

Selleks, et tagada külastajate nakkusohutus, saab Eesti Vabariigi Valitsuse otsusega alates 9. augustist muuseumi siseruumides viibida ühe alljärgneva tõendi esitamisel:
• COVID-19 vaktsineerimiskuuri tõend
• COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend (kuni 6 kuud peale läbipõdemist)
• negatiivse PCR testi tõend (mitte rohkem kui 72 tundi vana)
Kohustus ei kehti alla 18. aastastele lastele ja noortele.