Bong Joon-Ho filmide retrospektiiv. Peremees
Filmimuuseum
Bong Joon-Ho filmide retrospektiiv. Peremees

Korea Vabariigi Suursaatkonna, Kino Sõpruse, Tartu Elektriteatriteatri ja Filmimuuseumi koostöös toimuvad 20.- 22. augustil Eesti-Korea diplomaatiliste suhete 30. aastapäeva tähistamiseks Korea filmi päevad, mille fookuses Oscariga auhinnatud Korea filmilooja Bong Joon-ho teosed.

Pühapäeval, 22. augustil kell 21:45 linastub Filmimuuseumi ees Maarjamäe lossipargis "Peremees" (2006). Ameerika Yongsoni sõjaväebaas kõrvaldab käsu korras mürgiseid kemikaale, mis sattuvad kanalisatsiooni kaudu Hani jõkke. Kuus aastat hiljem ilmub saastunud jõe veest koletis ning hakkab Film keerleb kuuekümne-aastase väikese baari omaniku Park Hee-bongi ja tema pere ümber. Ta elab koos kahe pojaga Nam-il ja Gang-du, tütre Nam-joo ja lapselapse Hyon-seoga. Tema pere elab üsna tavalist ja rahulikku elu toimetuleku piirimail. Ühel päeval kaaperdab Hyun-seo õudne koletis ning nooruk kaob jäljetult. Kõiki perekonna liikmeid valdab ängistus, sest nad kaotasid kellegi neile väga kalli. Kuid kui pere saab teada, et ta on veel elus, otsustavad nad ta olendi käest päästa. Taas kord erinevate žanrite piirimail liikuvas filmis loob Bong Joon-ho ootamatuid situatsioone ning sündmuste keskmes on üsna samasugune perekond nagu hiljem “Parasiidis”.

Pikkus 2:00

Kõik filmid linastuvad eesti- ja venekeelsete subtiitritega.
Eesti Filmimuuseumi hoovis ja hoones aset leidvad linastused on kõigile TASUTA!

Selleks, et tagada külastajate nakkusohutus, saab Eesti Vabariigi Valitsuse otsusega alates 9. augustist muuseumis viibida ühe alljärgneva tõendi esitamisel:
• COVID-19 vaktsineerimiskuuri tõend
• COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend (kuni 6 kuud peale läbipõdemist)
• negatiivse PCR testi tõend (mitte rohkem kui 72 tundi vana)
Kohustus ei kehti alla 18. aastastele lastele ja noortele.