Filmi
Teatri- ja muusikamuuseum
Filmi "Extempore. Vabanedes teadvuse tegevusest" esilinastus

Filmi "Extempore. Vabanedes teadvuse tegevusest" esilinastub Teatri- ja Muusikamuuseumis 13. detsembril kell 18.00. Sissepääs muuseumipiletiga.

Kuidas sünnib muusikaline improvisatsioon? Millised on selle hetke ajel ja protsessile orienteeritud tegevuse eripärad?

Vastust nendele küsimustele otsivad pianist Raun Juurikas ja muusikateadlane Heli Reimann.

Raun Juurikase muusikalised otsirännakud on viinud omanäolise improvisatsioonilise väljenduslaadini. Tema muusikat iseloomustab ajatu ja pikaldane heliline kulgemine, mille peenetundeline nüansirohkus on kaasahaarav, mõtisklev ja meele süvakihtidesse tungiv.

Filmi kutsub kohtuma suurepärase muusiku ja tema muusikaga erinevates mittetraditisioonilistes esituspaikades ning avastama tema suhet loodusega. Meelemaastike varjatud radadel kõndijana on Juurika püüdluste hulgas kogeda nii improviseerimisel kui elus  teadvuse tegevusest vaba seisundit. Filosoofilist laadi mõtiskluste käigus saame loa sissevaateks tema erksasse sisemaalima, kus otsiv vaim püüab mõista eksistentsi sügavamat tähendust ning sõnades väljendada sõnastamatut—kuidas sünnib improvisatsioon.

Abstraktsema tasandi loovad filmile mängulised performance’i elemendid andes extempore ehk hetke ajel toimuva ideest kantud avastuslikule loole eksperimentaalse värvingu.

Filmi valmimisele aitasid kaasa Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia koor, Mihkel Mälgand, Tiina Karjatse ja paljud teised.

Filmi autorid on Heli Reimann ja Erik Norkroos, kunstnik Erki Kasemets.

Film on valminud loovuurimusliku projekti Muusika kui varjupaik Eesti džässmuusikute kogemuses raames, mida rahastas Kultuuriministeerium.

Piletid, hinnaga 4/3 eurot, on saadaval siin!