Ivar Leimuse kuraatorituur näitusel
Maarjamäe loss
Ivar Leimuse kuraatorituur näitusel "100 aastat: litid, latid, kroonid"
Litid, latid, kroonid, kuid miks mitte litid, latid, estid? Sellele saab vastuse Maarjamäe lossis avatud Baltimaade rahvusvääringute suurnäitusel "100 aastat: litid, latid, kroonid". Põhjalik ülevaade kolme Balti riigi oma rahade kujunemisloost ning saatusest alates 1922. aastast kuni tänapäevani on põnev ja valgustav.

Näha saab sadu esemeid paljudest Baltimaade muuseumitest, arhiividest ja erakogudest. Nii mõnedki eksponaadid jõuavad külastajani esmakordselt. Näitus pakub huvi niihästi erialainimestele, õppuritele kui ka kõigile asjaarmastajatele.

Laupäeval, 2. detsembril kell 13.00 teeb näitusel kuraatorituuri Ajaloomuuseumi teadur ja tuntud Eesti numismaatik Ivar Leimus. 1000 sõna räägib siin kindlasti rohkem kui 1 pilt. Soovitame soojalt kuraatorituurist osa saada!

Näitus on avatud veel vaid 10. detsembrini, viimane võimalus külastada!

Näitusest lähemalt: https://ajaloomuuseum.ee/naitused/ekspositsioonid/tulekul-100-aastat-litid-latid-kroonid