Sündmused
Kontsert Maarjamäe lossis: •	Hõimurahvaste klassika 2020. Soome-ugri harmooniad
Maarjamäe loss
Kontsert Maarjamäe lossis: • Hõimurahvaste klassika 2020. Soome-ugri harmooniad

Kolmapäeval, 28. oktoobril kell 18.00 kutsume Maarjamäe lossi suvesaali kontserdile Hõimurahvaste klassika 2020. Soome-ugri harmooniad

Esinevad Tallinna Keelpillikvartett koosseisus Urmas Vulp (viiul), Olga Voronova (viiul), Toomas Nestor (vioola), Levi-Danel Mägila (tšello); Diana Liiv (klaver, harmoonium)

Kavas hõimurahvaste heliloojad: Aulis Sallinen (soome), Ernst von Dohnányi (ungari), Andrei Eshpai (mari), Mihkel Lüdig (eesti), Rudolf Tobias (eesti).

· Piletid 8 ja 10 eurot.

Kontsert toimub Hõimupäevade raames MTÜ Kammermuusikud ja Fenno-Ugria Asutuse koostöös.

Kontserdikavas on ungari, mari, soome ja eesti heliloojate kammermuusika keelpillikvartetile, klaverile ja harmooniumile. Kui ungari helilooja Ernst von Dohnányi serenaad keelpillitriole pakatab elujõust ja energiast, siis eelkõige ooperiloomingu poolest tuntud soome helilooja Aulis Sallineni leinamarss harmoneerub järjest sügavamalt maad võtva sügisega. Eesti heliloomingust on esitusel koosseisu poolest üsna rariteetsed leiud – Lüdigi ja Tobiase teostes kõlav harmoonium toob kontserdile veidi jõuluhõngu. Ester Mägi “Rõngu viis” ja mari helilooja Andrei Ešpai ungari rahvaviisid on aga tõelised pärlid rahvamuusika sugemetega klassikalisest muusikast.

· Rudolf Tobias: “Largo” viiulile, tšellole ja orelile (ettekanne harmooniumiga)

· Aulis Sallinen: Keelpillikvartett nr 3 op 19 “Aspekteja Peltoniemen Hintrikin surumarssista”

· Mihkel Lüdig: Trio viiulile, tšellole ja harmooniumile

· Andrei Ešpai: Kaks ungari rahvaviisi viiulile ja klaverile

· Ernst von Dohnányi: Serenaad op 10 keelpillitriole

· Ester Mägi: “Rõngu viis” keelpillikvartetile ja klaverile


Esinejatest:

Tallinna Keelpillikvartett asutati 1984. aastal. Käesolevaks ajaks on sellest kujunenud üks staažikamaid kammeransambleid ning ühtlasi ainus pidevalt tegutsev keelpillikvartett Eestis. Esinetud on Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Saksamaal, Prantsusmaal, Šveitsis, Jaapanis, Kanadas ja Iisraelis. Üles on astutud ka mitmel rahvusvahelisel muusikafestivalil. Nende ulatuslikku repertuaari kuuluvad teosed nii kammermuusika kullafondist kui ka eesti heliloojatelt. Mitmed autorid on kirjutanud teoseid just Tallinna Keelpillikvartetti silmas pidades. Kvartett on salvestanud mitu CD-plaati eesti muusikaga ning teinud arvukalt lindistusi Eesti Raadiole ja Eesti Televisioonile. Tallinna Keelpillikvartett on Heino Elleri nimelise muusikapreemia laureaat (2003)

Diana Liiv on aktiivselt tegutsev pianist ja kammermuusik ning loomingulise ühenduse Kammermuusikud kunstiline juht. Alates 2010. aastast on seltsi korraldusel toimunud keskmiselt 120 klassikalise muusika kontserti aastas. Kontserdid on toimunud erinevais paigus üle Eesti, sealhulgas ka väiksemates maakohtades, ning pakkunud esinemisvõimalusi kümnetele eesti interpreetidele. Kammermuuusikud on välja andnud CD „Variatio delectat“ eesti kammermuusikast (2014).

Muusikaõpinguid alustas ta viieaastaselt oma pianistist ema juhendamisel. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Tiina Kuriku, Ivo Sillamaa ja Valdur Rootsi juhendamisel ning täiendanud end eraviisiliselt Anna Klasi juures. Diana Liiv on lõpetanud Peep Lassmanni klaveriklassi ja Marje Lohuaru kammeransambliklass. Ta on end täiendanud USA, Soome ja Itaalia mainekates muusikakõrgkoolides.

Diana Liiv on pälvinud Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali aastapreemia eesti ja lääne nüüdismuusikat sõnakunstiga siduva kontserdisarja „Heli ja keel“ korraldamise eest (2018).