Kontsert sarjast
Teatri- ja muusikamuuseum
Kontsert sarjast "Kromaatiline kannel 70": VHK Muusikakooli kanneldajad
Ootame kromaatilise kandle ja hea muusika huvilisi laupäeval, 19. veebruaril kell 17 Teatri- ja Muusikamuuseumisse kontserdile sarjast "Kromaatiline kannel 70". Esinevad Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli kanneldajad.

VHK muusikakoolis alustati kandleõpetamist 1990. aastal. Esimeseks õpetajaks oli Kristi Mühling. Õppeaastal 1991/92 alustas kandleõpetajana tööd  Tuule Kann, kes sama aasta suvel oli lõpetanud Leedu konservatooriumi eesti kandle erialal. Et VHK põhiväärtuste hulgas on eesti omakultuur ja ajalooline maailmapärand, siis sobisid kõik kandletüübid õpetamise valikusse. Väikest osa meie rikkast kandlepärandist näeb-kuuleb ka sellel kontserdil, kus lisaks kromaatilisele on esindatud arhailine ehk väikekannel ja diatooniline ehk täpsemalt päkarauakannel.

Ella Maidre lõpetas EMTA magistrantuuri  2007.a ja töötab VHK-s juba üle 10 aasta, alustades kandleõpetajana pärast Maarja Maasingut. Tuulekanneldes astuvad üles lisaks Ellale ja Tuulele nende õpilased Emma Loona Mängli, Kertu-Liis Õnnis, Mia Kukk ja Ekke Madis Tombu.

Pilet 8€
Eesti Kandleliidu liikmetele, õpilastele ja pensionäridele 6€

2022. aastal möödub Eesti kromaatilise kandle sünnist 70 aastat. Sel puhul toovad Eesti Kandleliit ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum teieni läbilõike erinevatest kromaatilise kandle mängijatest. 2022. aasta jooksul toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis 9 kontserti, kus on võimalus kuulda nii professionaalseid kandlemängijaid kui alles õppivaid noori. Peale sisukat kontserti toimub artistidega intervjuu, kus arutletakse nii nende kandleni jõudmise tee kui ka pilli omapära puudutavate arvamuste üle.