Kontsertõhtu ja Viivi Voorandi ja Ants Tauliga
Teatri- ja muusikamuuseum
Kontsertõhtu ja Viivi Voorandi ja Ants Tauliga
18. jaanuaril kell 18.00 Teatri- ja muusikamuuseumis algaval kontserdil saab osa Ants Tauli ja Viivi Voorandi muusikast, lugudest ja ka koosmängust nende sõpradega.

Ants Taul on eesti torupillitraditsiooni taaselustaja ja edendaja. Torupille hakkas ta meisterdama 1970.aastatel ja tegeles sellega kuni 21.sajandi esimese kümnendi keskapaigani. Tänaseks on torupillide meisterdamise võtnud üle tema poeg Andrus. Ants on tegelenud ka torupillimängu õpetamise ning pereansambel Tuulepill juhendamisega. Muuseas on Ants väga hea lõõtsamängija ja talle meeldib lennata. Antsul täitub 70 käesoleva aasta märtsikuus.

Viivi Voorand on Lahemaa Rahwamuusikute ema, suur regilaulu ja üleüldse folkloori sõber. Eesti torupillimaastikul tuntud kui Lahemaa Torupillipäevade eestvedaja. Torupillipäevadele on ta korduvalt kaasanud meie endi mängijate seas ka torupillimängijaid mujalt maailmast, millega rikastanud korduvalt ja korduvalt eesti torupillitraditsiooni kasvavat pinnast. Viivil täitub 70 käesoleva aasta novembrikuus.

Ainult sel õhtul saab näha pop-up näitust, kus on väljas 10 torupilli Teatri- ja muusikamuuseumi kogust, millest viis on Ants Tauli tehtud.

Kontserdile sissepääs muuseumipiletiga  6 € / 3€.