Kromaatiline kannel 70: trio Didalli
Suurgildi hoone
Kromaatiline kannel 70: trio Didalli
Kutsume laupäeval, 12. novembril kell 17:00 Suurgildi hoones toimuvale kandletrio Didalli kontserdile!

2022. aastal möödub Eesti kromaatilise kandle sünnist 70 aastat. Sel puhul toovad Eesti Kandleliit ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum teieni läbilõike erinevatest kromaatilise kandle mängijatest.

Trio Didalli on kolmest kandlemängijast - õpetajast koosnev ansambel.
Hedi, Gerda ja Külli elavad üksteisest kaugel, aga neid seob suur sõprus ja armastus muusika, eriti kandlemuusika vastu. Nad on üksteise õpetajad, õpilased ja toetajad. Esmakordselt tuldi ansamblina kokku kümme aastat tagasi ja korraldati Tartus üks vahva jõulukontsert. Hiljem lisandusid suvelaagrid ja meeleolukad suvised rannakontserdid Tapurla liivarannas. Jõulukontsertidest ja suvistest rannakontsertidest on saanud Trio Didalli iga-aastased traditsioonilised sündmused.

Käesoleva aasta suvel salvestas Trio Didalli oma esimest plaati, mis tuleb välja selle aasta lõpus.
Trio repertuaari kuuluvad lood, mis ansambli liikmeid kõnetavad. Nii võib nende esituses kuulda nii V. Monti "Czardast" kui ka A. Pärdi "Ukuaru valssi".

2022. aasta jooksul toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis ja Suurgildi hoones 9 kontserti, kus on võimalus kuulda nii professionaalseid kandlemängijaid kui alles õppivaid noori.
Peale sisukat kontserti toimub artistidega intervjuu, kus arutletakse nii nende kandleni jõudmise tee kui ka pilli omapära puudutavate arvamuste üle.

Pilet 10€
Eesti Kandleliidu liikmetele, õpilastele ja pensionäridele 8€

Pileteid saab osta enne kontserti Suurgildi hoone kassast.

Kohtumiseni kontserdil