Kuraatorite kuldsari. Annely Kaldoja ja Mart Laul: teatrifoto muuseumis
Maarjamäe loss
Kuraatorite kuldsari. Annely Kaldoja ja Mart Laul: teatrifoto muuseumis
Laupäeval, 16. märtsil kell 13.00 ootame foto- ja teatrihuvilisi Maarjamäe lossi kaminasaali teisele "Kuraatorite kuldsarja" loengule, kus muuseumi teatrikuraator Annely Kaldoja ja koguhoidja-digitaliseerimisspetsialist Mart Laul avavad oma tööd ja muuseumikogu näidete varal rikkalikku teatrifoto maailma.

Teatrikuu puhul on kuldsarja seekordne osa pühendatud teatrifotole ja peategelasteks fotograafid Parikased ning nende poolt portreteeritud 20. sajandi alguse näitlejad.

Vaatame teatrifotot eelkõige läbi fotokoguhoidja silmade ja räägime foto säilitamisest enne ja nüüd.

Vennad Peeter ja Georg Johannes Parikas olid ühed tuntuimad eelmise sajandi alguse fotograafid, kes on pildistanud riigi-, kultuuri- ja avaliku elu tegelasi ning on andnud hindamatu panuse teatriajaloo jäädvustamisel läbi fotokaamera. Osalejatel on võimalik näha kõige erilisemaid Parikaste poolt tehtud fotosid teatri-ja muusikamuuseumi kogust.

Pärast meistriklassis osalemist tunneb osaleja ära plaatkaamera ja klaasnegatiivi, on kohtunud fotodel Estonia 20. sajandi I poole tuntuimate näitlejatega, oskab otsida teatrifotosid MUISist ja kartoteekidest ja on saanud piiluda fotokoguhoidja töö telgitagustesse.

Piletid, hinnaga 11/9, on saadaval SIIN!

Muuseumikaardiga sissepääs tasuta. Palume kaart registreerida kassas.

Kuraatorite kuldsarjas saavad kõik muuseumi parimad asjatundjad aasta vältel rääkida oma erialast ja valdkonnast. Tahame pakkuda meie külastajatele võimalust Ajaloomuuseumi 160. ja Teatri- ja Muusikamuuseumi 100. sünnipäeva-aastal võimalust tutvuda nende inimestega, kes meie näitustele ja üritustele põnevat ja inspireerivat sisu loovad.

Järgmised loengud kuraatorite kuldsarjas:
  • 13.04 - Millest räägivad vanad rahad? - Ivar Leimus
  • 11.05 - Millest räägivad kirikutekstiilid? - Marju Raabe