Kuraatorite kuldsari. Ivar Leimus: Millest räägivad vanad rahad?
Maarjamäe loss
Kuraatorite kuldsari. Ivar Leimus: Millest räägivad vanad rahad?
Laupäeval, 13. aprillil kell 13.00 räägib ja näitab Ajaloomuuseum teadur-kuraator, numismaatik Ivar Leimus, mida on võimalik vanu rahasid uurides teada saada.

Loeng toimub Maarjamäe lossi kaminasaalis.

Ivar Leimuse peamine uurimisala on eesti rahanduse ajalugu viikingiajast kuni 20. sajandini, eriti aga keskaja majandusajalugu. Ta on eesti keelde tõlkinud Johann Renneri ja Christian Kelchi kroonikad. Tema sulest on ilmunud palju akadeemilisi ja ka populaarteaduslikke artikleid ning raamatuid, samuti üks ilukirjanduslik teos - "Revali linna müntmeister Paul Gulden". Aga nagu pealkirigi viitab, on peategelaseks ikka müntmeister, kelle seiklusrikka eluloo kaudu saab teada ka kesk- ja varauuasaja eluolu.

Tallinnas vermitud kuninganna Kristina aegne kullast tukat 1650. aastatest.  AM _ 1:207 M

Piletid, hinnaga 11/9, on saadaval SIIN!

Muuseumikaardiga sissepääs tasuta. Palume kaart registreerida kassas.

Kuraatorite kuldsarjas saavad kõik muuseumi parimad asjatundjad aasta vältel rääkida oma erialast ja valdkonnast. Tahame pakkuda meie külastajatele võimalust Ajaloomuuseumi 160. ja Teatri- ja Muusikamuuseumi 100. sünnipäeva-aastal võimalust tutvuda nende inimestega, kes meie näitustele ja üritustele põnevat ja inspireerivat sisu loovad.

Järgmised loengud kuraatorite kuldsarjas:
11.05 - Millest räägivad kirikutekstiilid? - Marju Raabe
8.06 - Millest räägivad vanad klaasesemed? - Anne Ruussaar