Kuraatorite kuldsari. Ulla Kadakas: Muistised ja maastik
Maarjamäe loss
Kuraatorite kuldsari. Ulla Kadakas: Muistised ja maastik
17. veebruaril alustab läbi kogu 2024. aasta kulgev Ajaloomuuseumi kuraatorite kuldsari, kus kõik meie parimad asjatundjad räägivad oma erialast ja valdkonnast. Tahame pakkuda meie külastajatele võimalust Ajaloomuuseumi 160. ja Teatri- ja Muusikamuuseumi 100. sünnipäeva-aastal võimalust tutvuda nende inimestega, kes meie näitustele ja üritustele põnevat ja inspireerivat sisu loovad.

Esimesena on rõõm kutsuda teadur-kuraatori, arheoloog Ulla Kadaka loengule "Muistised ja maastik". Loeng toimub Maarjamäe lossi kaminasaalis laupäeval, 17. veebruaril kell 13.00.

Ulla Kadakas tutvustab arheoloogiapärandi uurimislugu, Eesti asustuse muutumist jääajast tänaseni ning seda, kuidas mõista maastike ajalist mitmekihilisust. Meistriklassis saab teada, kuidas arheoloogid teavad, kus ja kuidas kaevata, kuid mis peamine – miks seda teha. Lähemalt saab vaadata ka muuseumikogudesse jõudnud arheoloogilisi esemeid ning kuulda nende elulugusid.

Piletid (10/8 eurot) võimaldavad pärast loengut külastada Maarjamäe lossi näitust "Minu vaba riik" ja "Riigimees. Konstantin Päts 150".

Ulla Kadakas suvisel väljasõidul Eesti arheoloogia isa Jaan Jungi kodutalu tähistava mälestusmärgi juures

Järgmised loengud kuraatorite kuldsarjas:
  • 16.03 - Teatrifoto muuseumis - Annely Kaldoja, Mart Laul
  • 13.04 - Millest räägivad vanad rahad? - Ivar Leimus