Maarja Hindoalla, Kati Vuksi ja Sten Kauberi kuraatorituur näitusel
Filmimuuseum
Maarja Hindoalla, Kati Vuksi ja Sten Kauberi kuraatorituur näitusel "Leida Laius. Lõpetamata naeratus"
Ootame filmihuvilisi laupäeval, 2. märtsil kell 12.00 filmimuuseumisse, kus näitust "Leida Laius. Lõpetamata naeratus" tutvustavad näituste kuraatorid Maarja Hindoalla, Kati Vuks ja Sten Kauber.

Näitus annab ülevaate eesti filmilugu erakordselt tervikliku loomepärandiga rikastanud Laiuse loomingulisest eluteest, töödest ja saavutustest. Rahvusarhiivi filmiarhiivi kogudel põhinev näitus toob esmakordselt vaatajateni Laiuse isiku ja loominguga seotud materjale ja esemeid, mida pole seni avalikult eksponeeritud. Välja on pandud dokumente ja materjale Laiuse filmide ettevalmistuse protsessist (lavastusprojektid, kunstinõukogu protokollid, režissööri nägemused) kuni teostamise (kaadritagused võttefotod), tutvustamise (plakatid, publikatsioonid, reklaammaterjalid) ja vastukajani (aumärgid, diplomid ja muu).

Osalemine muuseumipiletiga.

NB! Märtsikuus toimuvad kolmel korral ka "Laiuse laupäevad" ehk Leida Laiuse filmide tasuta linastused!
2. märtsil kohe pärast kuraatorituuri toimub kaks tasuta Laiuse loomingule pühendatud filmiseanssi:

13.00 - Mäeküla piimamees
16.00 - Kõrboja peremees