Muuseumiöö 2023! Öös on liikumist!
Muu asukoht
Muuseumiöö 2023! Öös on liikumist!
Muuseumiöö tuleb taas! Seekord on tunnuslauseks "Öös on liikumist",  mis meie muuseumi puhul ka igati õigustatud on. Külastada saab Teatri- ja Muusikamuuseumit vanalinnas, Särevi teatrituba Tina tänaval ning Maarjamäe lossi ja Filmimuuseumi Maarjamäel.

Muuseumiöö toimub laupäeval, 20. mail 18:00 - 23:00. Sissepääs kuni 22:30.
Pilet: 1 euro.

Muuseumiöö programm:

Maarjamäe lossis on muuseumiööl avatud püsinäitus „Minu vaba riik“. Lisaks ajutine näitus „Plakatinaised. Eesti, Taani ja Hiina ideoloogilisted plakat" ning Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud näitus "Tähelepanu! 1991! Start!". Lossihoovist leiate nõukogudeaegsete monumentide välinäituse.

Filmimuuseumis võtab püsinäitus „Duubel üks“ filmitegemise protsessi pulkadeks lahti. Esimesel korrusel kutsume teid vaatama Eesti viljakaima karikaturisti Vello Agori ehk Gorile pühendatud näitust „Gorikatuur“.

Õhtu jooksul toimub otsimis-liikumismäng ja Filmimuuseumis on avatud kohvik.

Särevi teatritoas toovad kell 18.00 Rahel Otsa Improkooli ingliskeelse kursuse õpilased lavale lühikese, otse publiku ees improviseeritud seebiooperi, mille suhted on rohkem sassis kui selged. Kestus 30 minutit. NB! Etendus on inglise keeles.

Kell 19-23 töötab fotostuudio. Särevi Teatritoa inspireerivas interjööris on võimalik lasta end pildistada muuseumi fotograafil. Teatrimuuseumile kohaselt on soovi korral olemas ka rekvisiidid ja kostüümid.

(Arveldamine vaid sularahas.)

Teatri- ja Muusikamuuseumis (Müürivahe 12)  ootame teid püsinäitusele "Lood ja laulud". Jalutuskäigul läbi Eesti teatri ja muusika ajaloo jagavad teile oma meenutusi Eesti teatri- ja muusikainimeste isiklikud asjad, nagu näiteks Voldemar Panso soni ja Ants Lauteri mootorratas.

Kell 20 ja 21.30 toimub näitusesaalis tänaste muusika voogedastuskanalite esivanemate ehk mehaaniliste pillide kontsertesitlus!
Lapsi ootame joonistama ja näpunukke meisterdama.

Kogu Eesti muuseumide muuseumiöö programmiga saab tutvuda siin!