JÄÄB ÄRA! Sinise Lõvi lõu(n)apoolik: Sinine Lõvi leiutab
Maarjamäe loss
JÄÄB ÄRA! Sinise Lõvi lõu(n)apoolik: Sinine Lõvi leiutab

Vastavalt Maailma Terviseorganisatsioon WHO hinnangule kuulutada koroonaviiruse COVID-19 olukord pandeemiaks ning Vabariigi Valitsuse kehtestatud eriolukorrale sulgeb Eesti Ajaloomuuseum nakkusohu vältimiseks uksed 1. maini.

Ürituste uutest toimumisaegadest anname teada muuseumi kodulehel www.ajaloomuuseum.ee

Laupäeval, 14. märtsil kell 12.00 algab Maarjamäe lossis teadust ja teadmisi armastavatele lastega peredele Sinise Lõvi Lõu(n)apoolik, seekord hakkab Sinine Lõvi leiutama.

Lõu(n)apoolikul saab näha Kolme Põrsakese teadusteatri etendust ja ka ise katseid teha ning leiutisi valmistada.

Teeme ringkäigu näitusel „Minu vaba riik“, aga seekord vaatame ringi leiutaja pilguga. Otsime ja uurime leiutisi läbi aegade.

Kuna 14. märts on emakeelepäev, siis meenutame ka Johannes Aavikut - ka tema oli suur leiutaja - sõnadeleiutaja! Proovime ka ise sõnu välja mõelda. Samuti räägime disainist - on ju ka see tegelikult uue leiutamine.

Osaleda saab kahes põnevas töötoas - esimeses õpime salakirjas kirjutama ning teises valmistame ise hologrammi.

Ürituselt ei puudu ka mänguasjavahetus „Võta ja jäta!“, väikesed osalejad saavad oma seismajäänud lelu ringi vahetada.

Avastamist kogu perele!

• Perepilet 10 €, üksikpilet 5 €.

Mänguasjavahetust toetavad: Sõbralt Sõbrale ja Uuskasutuskeskus.