viimane võimalus! Tanel Veeremaa kuraatorituur näitusel “Lood ja laulud“
Teatri- ja muusikamuuseum
viimane võimalus! Tanel Veeremaa kuraatorituur näitusel “Lood ja laulud“
Pühapäeval, 5. novembril on viimast päeva avatud Teatri-ja Muusikamuuseumi püsinäitus “Lood ja laulud”, mis tutvustab Eesti ajalugu läbi teatri ja muusika. Sel puhul teeb hinnatud näitusel kuraatorituuri Tanel Veeremaa. Tuur algab kell 14.00.

Lugudel ja lauludel on kõikides kultuurides oluline roll. Need iseloomustavad inimesi ja ümbritsevat keskkonda ning hoiavad ühismälu. Neis avaldub rahvuse ja kultuuri eripära, aga ka sarnasus teiste rahvaste mütoloogia, ajaloo ning argieluga.

Meie püsinäitusel olevad lood kuuluvad Eesti kirjandusklassikasse ja laulud repertuaari, mida tunneb iga eestlane. Nende kaudu tutvustab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogusid ning oma maa ajalugu, milles on oluline koht nii muusikal kui ka teatril.

Kuraatorituuri viib läbi näituse peakuraator Tanel Veeremaa, kes nüüdseks juhib Eesti Vabaõhumuuseumi.

"Lood ja laulud" võitis Eesti muuseumide aastaauhindade jagamisel 2017. aasta parima püsinäituse tiitli.