Sündmused
Unenäod eesti rahvapärimuses. Jaan Sudaku loeng-vestlus ja Annely Kaldoja kuraatorituur näitusel
Teatri- ja muusikamuuseum
Unenäod eesti rahvapärimuses. Jaan Sudaku loeng-vestlus ja Annely Kaldoja kuraatorituur näitusel "Unede torn".

Milline on eestlaste unefolkloor ja tuntumad unenäoended? Milliseid lugusid võib meie pärimusest une ja unenägude kohta leida?

Pühapäeval, 7. jaanuaril on viimane võimalus külastada näitust „Uneversum. Unede torn“. Näituse lõppemise puhul toimub muuseumi saalis kell 14.00 folklorist Jaan Sudaku loeng-vestlus „Unenäod eesti rahvapärimuses“. Arutluse all on eesti rahvapärimuslikud õpetused-juhised unenägude tõlgendamiseks, lood unenägude nägemisest ja nende täideminekust. Vestlust modereerib näituse kuraator Annely Kaldoja.

Pärast loengut saab osaleda näituse „Unede torn“ kuraatorituuril.

Folkloristi ning eesti keele ja kirjanduse õpetaja Jaan Sudaku uurimisvaldkonnaks on põhiliselt rahvausund ning elulood. Ta on mitmete raamatute autor: „Luupainajad Kihnu rahvausundis“ (2017), „Sinimustvalged lood“ (2017), "Õppida pole kunagi hilja: Pärnu Täiskasvanute Gümnaasium: 1921-2021" (2021). Loengu aluseks on mahukas teos „Mia nägi unõs. Uni ja unenäod eesti rahvapärimuses“ (2021), millest leiab rohkelt lugemist unenägude nägemise ja mõistmise kohta. Kohapeal on võimalik raamatut osta.