Vestlusõhtu
Teatri- ja muusikamuuseum
Vestlusõhtu "Džäss on meie varjupaik": Otsa-kooli estraadiosakond
Vestluste sarja Džäss on meie varjupaik selle hooaja viimane kohtumine toimub 4. mail kell 11:00 Teatri- ja Muusikamuuseumi Süda saalis. Seekord on kõne all Otsakooli estraadiosakond ja selle rajamine Uno Naissoo poolt 1977. aastal.

Uno Naissood ja Eesti levimuusika haridusele aluse pannud ettevõtmist meenutavad osakonnaga algusaastatel seotud olnud õpilased ja õpetajad: Arne Luht, Andres Valkonen, Peeter Saan, Siiri Siimer, Heini Vaikmaa, Toomas Rull jt.

Eesmärgiga parandada estraadimuusika kaadri ettevalmistamist ja tõsta selle kaudu kerge muusika viljelemise taset kogu meie vabariigis alustatakse juba algaval. 1977/78 õppeaastal G. otsa nim. Tallinna muusikakoolis estraadimuusika õpetamist, kus traditsioonilise, nn. tõsise muusika programmi kõrval antakse ka vastava ala estraadilik profiil saksofoni, trompeti, trombooni, löökpillide, elektrikitarri, kontrabassi ja basskitarri, muusikateooria (ka helilooming) ja laulu erialal.” Nii kirjutab Uno Naissoo estraadimuusika erialalade avamisest 21. mail 1977. aastal Õhtulehes.

Kuidas toimus estraadiosakonna rajamine tolle ajastu tingimustes? Milline oli Uno Naissoo tegevus õppetöö organiseerimisel? Mida ja kuidas õpetati? Millised olid õpilaste kogemused seoses estraadiosakonnas õppimisega? Need on küsimused, millele vestluse käigus püütakse vastust leida.

Piletid, hinnaga 8/6 eurot, on saadaval SIIN!