Ekskursioonid Maarjamäel
picture
Maarjamäe ajalookeskuses saab tellida ekskursioone Filmimuuseumi ja  Maarjamäe lossi näitustel, samuti kogu keskust või lossi ümbruses olevat mäluparki hõlmavat ringkäiku.


UUS! Ekskursioon "Mälurada"  

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi ümbrusse kujunenud mälupark jutustab Nõukogude režiimi tõusu ja languse loo Eestis ning mälestab selle ohvreid. Mälurada algab Maarjamäe lossi monumentide pargis, kus üksteisega vaatavad tõtt 21 nõukogudeaegset skulptuuri. Need on mälestusmärgid kommunistliku terrorirežiimi alusepanijatele ja tõsiusklikele kommunistidele, kellest mõni hukkus omade käe läbi või kelle surmast sai hiljem müüdiloome tööriist. Edasi viib tee 23. augustil 2018 avatud suurejoonelisele kommunismiohvrite memoriaalile. Sealt jõuame kalme- ja mälestusalale, mille rajamist alustati juba 1940. aastal. Näeme 1960. aastal ehitatud 36-meetrist obeliski 1918. aasta jääretke mälestuseks, 1975. aastal avatud Nõukogude võimu eest langenute memoriaali ning 1997.–1998. aastal rajatud Saksa sõjaväe kalmistu mälestusmärki. Retk mälurajal lõpeb Maarjamäe lossi või soovi korral kommunismiohvrite memoriaali juures.

Ekskursioon kestab u 1,5 tundi
Ekskursiooni hinnad (sisaldavad käibemaksu):
Eesti keeles:   50 eurot
Inglise keeles: 60 eurot
Ekskursioonile ei lisandu muuseumipileti tasu. 


Filmimuuseumi näitus "Duubel ÜKS". 
Ekskursioonil tutvutakse filmitegemise erinevate etappidega alates idee tekkimisest kuni punase vaiba esitluseni. Räägitakse stsenaariumi, võttepaiga, montaaži, valguse ja heli rollidest ühe hea filmi juures ning kuulatakse filmitegijate ja näitlejate lugusid. Maagilises illusioonide ruumis saab oma silmaga uurida ja käega katsuda masinaid, millega saavutati liikuv pilt kaamerate-eelsel ajal.
Ekskursioon kestab ca 1,5 tundi.
 • Ekskursiooni hinnad (sisaldavad käibemaksu):
  Eesti keeles: 30 eurot
  Võõrkeeles: 45 eurot
Maarjamäe loss ja näitus "Minu vaba riik"

1. Täispikk ekskursioon, mis algab Maarjamäe lossi tutvustamisega ja viib seejärel teekonnale, mis algab 1905. aastast ja jõuab välja tulevikku – kunstnike Varvara ja Mari „Neuronaalsete maastikeni“. Räägitakse sellest, kuidas Eesti riiki üles ehitati, omariiklus kehtestati, kaotati ja taaskord leiti. Olulisemad sündmused ja tehtud valikud avanevad nii mälestuskildude, esemete, filmikaadrite kui ka näituseruumides valitsevate meeleolude kaudu.
 • Ekskursioon kestab ca 1,5 tundi
 • Ekskursiooni hinnad (sisaldavad käibemaksu):
  Eesti keeles: 40 eurot    
  Võõrkeeles: 45 eurot
2. Lühirada. Ringkäik algab Maarjamäe lossi lühitutvustusega, seejärel liigutakse näitusele ja jutustatakse läbi märgiliste sündmuste ja esemete Eesti Vabariigi lugu sünnist tänapäeva. 
 • Ekskursioon kestab ca 45-50 minutit
 • Ekskursiooni hinnad (sisaldavad käibemaksu):
  Eesti keeles: 30 eurot
  Võõrkeeles: 45 eurot
Maarjamäe keskuse ekskursioon
Ekskursioonil saab ülevaate Maarjamäe ajalookeskusest tervikuna. Tutvutakse Maarjamäe lossi looga ja läbitakse näituse "Minu vaba riik" lühirada, tehakse ringkäik Filmimuuseumi näitusel "Duubel ÜKS" ja nõukogude monumentide välinäitusel.
 • Ekskursioon kestab ca 2 tundi
 • Ekskursiooni hinnad (sisaldavad käibemaksu):
  Eesti keeles: 50 eurot
  Võõrkeeles: 60 eurot
Ekskursioon näitusel "Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu"
 • Ekskursioon kestab ca 1,5 tundi
 • Ekskursiooni hinnad (sisaldavad käibemaksu):

  Eesti keeles: 30 eurot
  Võõrkeeles: 45 eurot
Osalejate arv ekskursioonidel kuni 25 inimest.
Ekskursiooni hinnale lisandub vastav grupipileti hind.
Giidiga ekskursioonile väljaspool muuseumi lahtiolekuaega kehtib kahekordne hind.
Ekskursioonid soovitame tellida hiljemalt 5 päeva ette.
Ekskursiooni tellimiseks palun täitke juuresolev vorm.

Email again: