Uudised
Kõik uudised
|
Autor: Eesti Ajaloomuuseum
Filmimuuseumis toimub 23. ja 24. veebruaril filmimaraton

Filmimuuseum kutsub filmimaratonile! 

23. ja 24. veebruaril toimub Filmimuuseumis 2018. aasta dokumentaal- ja animafilmide maraton. 


Filmiprogramm 23. veebruaril

10.10 „Viimane vürst“   (Rež.: Kaupo Kruusiauk, Flo Film OÜ, 75 min) Dokumentaalfilm Peeter Volkonskist heidab pilgu värvika kultuuritegelase argipäeva ning uurib, kuidas õnnestub leida tasakaalu olme ja aristokraatia vahel.

11.30 „Jagatud valgus“ (Rež.: Kullar Viimne, Rühm Pluss Null, Missing Pictures, 59 min) Film räägib vitraažikunstnik Dolores Hoffmannist, kes on loonud vitraaže 36-le sakraalhoonele Eestis, Soomes, Jaapanis ja Venemaal. Kunstnikku jälgitakse nii tema stuudios, maakodus kui kirikus.

12.30 „Maran“  (Rež.: Ants Tammik, Tammikfilm, 51 min) Saame aimu Eesti filmi suurmehe, loodusfilmide looja Rein Marani elufilosoofiast ja käime temale armsaks saanud võttekohtades.

13.30 „Peetrike Laanetagusel“ (Rež.: Rein Maran, Gaviafilm, 53 min) Väike poiss Peetrike avastamas imepärast loodust enda ümber. Sobib vaatamiseks lastele.

14.30 „Talvelugu” (Rež.: Sean Mullen ja Meelis Arulepp, Giant Animation/A Film Eesti, 30 min) Lugu viib meid ajas tagasi ilusasse Sankt Peterburgi 19. sajandi lõpus, kus linna suurimas pangas töötav noormees Akaki mõtleb välja omapärase viisi sõprade leidmiseks. Sobib vaatamiseks lastele.

15.00   „Teofrastus” (Rež.: Sergei Kibus, Nukufilm, 15 min). Lugu kass Teofrastusest, kes otsib endale kodu ja perekonda. Sobib vaatamiseks lastele.

15.15 „Maasikaõgijad” (Rež.: Mattias Mälk, Eesti Joonisfilm, 15 min) Fantaasiafilm kahest maasikakasvatajast, kelle põllu hävitavad aplad teod.

15.30 „Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses“ (Rež.: Morten Tšinakov, Lucija Mrzljak, Eesti Joonisfilm, Adriatic Animation, 14 min) Teatraalseid esinemisi pidada armastav mees kohtub unistuste naisega.

15.45 „Hukule määratud” (Rež: Francesco Rosso, Eesti Joonisfilm, 10 min 50 sek) Seal, kus pole enam rööpaid ja langenud puud kipuvad killustikku embama, istub keegi vananaiste suve krõbedas rohus ja ütleb endale: "Rahu. Olnud tundeid ei kustuta, kuid need tuhmuvad tarkuseks tulevikku. Ehk polegi maine see tee, mida pean käima. Aga kuidas ma seda tean, kui mind allutab gravitatsioon?"

16.00 – 17.10 „Alberti leiutamine“ (Rež: Laura Collado | Jim Loomis, Trueday Films, 82 min) Dokumentaalfilm portreteerib maailmakuulsa restorani elBulli omaniku ja gastronoomiamaailma jumalaks peetava tippkoka Ferran Adrià nooremat venda Albert Adriàt.

Filmiprogramm 24. veebruaril:

10.10 „Eesti lood: Heldur” (Rež.: Karol Ansip, Tallinna Filmikool, 28 min) Film vanast pallaslasest, maalikunstnik Heldur Viiresest.

10.40 „Eesti lood: Kerro 40“ (Rež.: Aljona Suržikova, Diafilm, 28 min) Dokumentaalfilm jutustab Käru vallas asuvast eeldatavalt vanimast tegutsevast eesti pereklubist, mis tähistab 2017. a. oma 40. sünnipäeva.

11.10 – 12.42 „Ahto. Unistuste jaht” (Rež.: Jaanis Valk, Rühm Pluss Null, 92 min) Tõsielufilm purjetaja Ahto Valterist ja tema seiklustest keskendub mehe ümbermaailmareisile 1938–1940.

12.45 „Tuulte tahutud maa” (Rež.: Joosep Matjus, WildKino, 63 min) Joosep Matjuse eepiline loodusfilm on maagiline retk läbi Eesti kordumatu ja vaatemängulise looduse.

13.50   „Tõnu Kõrvits. Lageda laulud” (Rež.: Marianne Kõrver, Klaasmeri, 57 min)  Film räägib helilooja Tõnu Kõrvitsast, tema muusikast ning inimestest, keda see muusika sügavalt puudutab.

14.50 – 16.32 „Juured” (Rež.: Nora Särak, Aljona Suržikova, Kersti Uibo, Moonika Siimets, Anna Hints, Heilika Pikkov, Silmviburlane, 102 min) Dokumentaalfilm jutustab kuus väga isiklikku lugu kuuelt Eesti naisrežissöörilt - esimene suur armastus, lapse kaotus, vananemine, truuduse murdmine, haprad suhted lähedastega.

16.35- 18.06 „Vello Salo. Igapäevaelu müstika“ (Rež.: Jaan Tootsen, Aadam ja Pojad, 81 min) See on film vanaks saamise ilust, lugu ühest vanast ja targast mehest, kes teeb ettevalmistusi sellest maailmast lahkumiseks.

Osalemine muuseumipiletiga.