Lastelaagrid
Lastelaager
Muu asukoht
Lastelaager "kaheksa ühe hoobiga!"
15.–18. juuni 2021; 26.-29. oktoober 2021

Registreerimine on lõppenud. Grupp on komplekteeritud. 

Lastelaager „Kaheksa ühe hoobiga” kutsub 1.–3. klassi lapsi põnevale avastusretkele Tallinna vanalinna muuseumides. Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes. Igas muuseumis on lastel nii otsimist, avastamist kui meisterdamist.

Muuseumide ühises laagriprojektis osalevad: Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, Nukuteatrimuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervisemuuseum, Niguliste muuseum.


Eesti Ajaloomuuseumi poolt juhendavad lapsi muuseumipedagoogid Anu Kohal, Anu Liho ja muuseumi külastusjuhid.Praktiline info:

 • Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9.50–10.00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.
 • Laager lõpeb kell 16.00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.
 • Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
 • Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.
 • Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.
Tegevused:

 • Igas muuseumis õpime midagi uut läbi liikumis-, otsimis- ja mõistatusmängude või meisterdamise. Põnevat tegutsemist jagub igale maitsele!
 • Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime vanemaid ja veel vanemaid pille ja kuuleme nendest lugusid. Vaatame, mida näeb pööningu aknast. Proovime selga teatrikostüüme. Mängime ja meisterdame.
 • Eesti Ajaloomuuseumis läheme avastama vanalinna varjatud kohti, uurime nii tänavasillutist kui katuseid. Laagripäeva lõpus saame teada, milline saladus on peidus Suurgildi hoovi maapinnas.
 • Eesti Lastekirjanduse Keskuses saab seekord näha, kus ja mismoodi hoitakse kõige vanemaid lasteraamatuid. Vaatame, milline näeb välja pilt enne kui see raamatusse jõuab. Mängime mänge, mõtleme lugusid välja, meisterdame, pikutame ning loeme ette.
 • Eesti Loodusmuuseumis uurime näitusel „Hirmus armas nahkhiir“, millised erilised võimed on sellel salapärasel imetajal. Räägime ka aasta loomast – rotist ning otsime vastuseid mitmetele põnevatele küsimustele. Mängime erinevaid otsimis- ja nuputamismänge muuseumi saalides, hoovis või pargis.
 • Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis piilume muuseumi varjatud tagaruumidesse, ning proovime disaineri- ja tarbekunstniku ametit. Oleme hästi loovad: leiutame, värvime, disainime ja meisterdame oma kätega muuseumi kunstiklassis.
 • Nukuteatrimuuseumis äratame ellu tegelasi, kes on end keldrisse peitnud ja tutvume teatrinukuga, kelle pea katusest välja ulatub. Vaatame lähemalt ühte nukulikku lavastusvõtet – mängimine proportsioonidega.
 • Niguliste muuseumis käime ära keldris ja katusel. Keldrist otsime hertsogi muumiat, vahepeal piilume oreli sisse ja uurime vanu raidkive ning kõige lõpuks selgitame välja, kuhu sai keskaegses kirikus vaenlase eest varjule minna (vihje: kuhugi kõrgele!).
 • Eesti Tervisemuuseumis uurime värskel õnnenäitusel inimese emotsioone. Mis teeb õnnelikuks ja kas mõnikord võib olla ka kurb? Lisaks harjutame suveks mõned esmaabivõtted ja uudistame lähemalt esmaabivahendeid. Liigume ruumides, kuhu külastaja tavaliselt ei satu, mängime mänge ja teeme katseid.
Hind: Neli päeva kestva laagri tasu on 85 €, soodushind ühe pere lastele 80 € / laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, soe lõunasöök ja käibemaks.

Sihtrühm: laager sobib 1., 2. ja 3. klassi õpilasele.


Kontakt
Angela Paulus
assistent
+372 631 4330
angela.paulus@ekm.ee