Laste Vabariik
picture
Hariduslik-mänguline keskkond "LASTE VABARIIK" on lossi suurnäituse "MINU VABA RIIK" osa. Laste Vabariik on suunatud 5 kuni12-aastastele lastele. 

Laste Vabariik on haridusliku sisuga lõbus keskkond, kus on võimalik mängu kaudu tundma õppida riigile oluliste sümbolite, atribuutide, võimukandjate jms lugu ja rolli. Eesti ühiskonda aluseks võttes on loodud fantaasiarikkad eksponaadid, mis räägivad demokraatliku riigi korraldusest ja toimimisest.

Laste Vabariigis on võim laste käes. Lapsed saavad osaleda Laste Vabariigi järgmise presidendi valimisel, tervitada Laste Vabariigi peaministrit, avada ministriportfellid ja mängida ise ministrit. Laste Vabariigis saab iga laps osaleda seadusloomes, koostada eelarvet ning otsida kohtukaalude abil tasakaalu tegude ja tagajärgede vahel. Kuna iga laps teab täpselt, kelleks ta soovib suurena saada, on Laste Vabariigis võimalus kehastuda oma unistuste ametimeheks. Kes tahab, võib joonistada just sellise riigi, kus ta tahaks elada. Kui aga ei jõua enam tähtsate riigiasjadega tegeleda, saab Laste Vabariigis lihtsalt liutorust alla lasta!

Laste Vabariik on mõeldud perekülastuse keskkonnaks, aga oluline rõhuasetus on ka riiklikku õppekava toetavatel haridusprogrammidel.

Laste Vabariigis käiakse sokkides või kaasa võetud sussides!