Näitused
Filmimuuseum
Duubel ÜKS

Filmimuuseumi püsinäitus "Duubel ÜKS". Eesti Ajaloomuuseumi juures tegutseva filmimuuseumi esimene püsinäitus  „Duubel ÜKS“ võtab filmitegemise protsessi pulkadeks lahti ning jagab kõigile filmide loomise ja filmitegijate saladusi. 

Näitusel liigume läbi filmitegemise eri etappide justkui kaamerataguses maailmas – aimu saab stsenaariumi, võttepaiga, montaaži, valguse ja heli rollidest ühe hea filmi juures ning kuulata paljude filmitegijate lugusid.

Lahkudes võttepaigalt, hüppame filmimuusika rongile, astume mööda esilinastusele juhatavat punast vaipa ning jõuame kriitikute ette. Maailmakaardilt saab otsida Eesti filmi seoseid rahvusvahelise areeniga.

Maagiline illusioonide ruum rabab üleelusuuruste masinatega. See on kaadervärk, mille kõik osad rassivad ühise eesmärgi nimel – et pilt lõpuks ometi liikuma saaks. Filmi sünniajast, 19. sajandist pärit aparaatidest inspireeritud masinad kutsuvad oma silmaga uurima ja oma käega katsetama, kuidas pilt liikuma saadi.

Vaata mutoskoopide, praksinoskoopide jt masinate lugusid SIIT

Näitusel saab end ka filmitegijana proovile panna – rohelise taustaga stuudios saab igaüks tunda end loominguliselt, ise filmitegijana kätt proovida ja video salvestada. Et kordki elu jooksul end tunda Marilyn Monroe’na või kihutada motosportlasena nagu mängufilmis "Vallatud kurvid".

Näituse peakuraator: Maria Mang
Kuraatorid: Jaak Kilmi, Katrin Sipelgas, Liina Keevallik
Meeskond: Katrin Maimik, Lauri Laasik, Tristan Priimägi, Mait Laas
Seinatekstid: Kristiina Davidjants
Projektijuhid: Laura Kipper, Teele Laats
Kujundus: Tarmo Piirmets (PINK)
Graafiline disain: Polaar Stuudio