Киночемодан
Filmimuuseum
Весна (с программой)

Фильм на эстонском языке!
Подходит: для 4-9 классов

Ключевые слова: литература, классика эстонского кино, старая школа, отношения, первая любовь, честность

Arvo Kruusemendi esimene iseseisev film Oskar Lutsu samanimelise jutustuse ainetel toob vaataja ette juhtumised ühes Eesti kihelkonnakoolis ühe õppeaasta jooksul 19. sajandi lõpul. Lüüriline, lustakas ja helge noorpõlvelugu on valitud läbi aegade parimaks eesti mängufilmiks.

Paunvere kihelkonnakooli klassituba. Siin istub veidi kohmetu Arno Tali (Arno Liiver), tema kõrval energiast pakatav vembumees Joosep Toots (Aare Laanemets); seal punapäine Jorh Aadniel (Margus Lepa), rätsepmeister Kiire (Ervin Abel) poeg, kellega alatasa juhtub äpardusi. Asjalik talupoiss Tõnisson (Ain Lutsepp) ei jäta ühelgi vahetunnil oma leivakotti unarusse, heleda juuksepahmakaga Imelik (Rein Aedma) on pühendunud kandlemängule. Ja seal on muidugi ilus pikapatsiline Raja Teele (Riina Hein) Arno naabertalust. Arno hakkab Teelega koos kooliteed käima ning saab tunda esimese armastuse võlu, mis paneb teda eluga riskima, ja valu, kui tujuka tüdruku tähelepanu temast ära pöördub. Tõnisson pihib talle oma süüteo, mille eest on karistatud teist inimest. Arnol on valida, kas varjata sõbra saladust või seada õiglus jalule. Läbielatud rõõmud ja kurvastused aitavad õrna hingega poisil leida teed iseenda juurde. Talle on toeks südamlik ja mõistev õpetaja Laur (Leonhard Merzin) ning elutark kellamees Lible (Kaljo Kiisk), kellega saab arutada maailma asju. Kooliaasta sisse mahub nii mõndagi – suur kaklus kirikumõisa poistega, jõulude tähistamine, Tootsi vembud, Kiire ristsed, arveteklaarimine saksapoistega ning palju muud meeldejäävat, enne kui jõuab kätte kevade.

Режиссер: Арво Круусемент, 1969  

В нашем кинозале можно посмотреть фильмы, которые сопровождаются познавательными заданиями. Учебные материалы составлены на основе фильмов и задействуют экспозицию Музея кино.

Информация для учителей: juhend-6petajale.pdf
Рабочий лист: kevade-tooleht.pdf
Ответы : kevade-vastused.pdf

* По желанию можем прислать список слов с переводом для подготовки к фильму в школе.

Длительность (без программы): 1ч 23 мин
Длительность (с программой): примерно 2 ч (30 мин задания в музее, 1,5 ч просмотр фильма)

Пожалуйста, отправьте запрос не менее чем за неделю
до возможного времени проведения программы.


Стоимость без программы: 4 eur / ученик
Стоимость с программой: 6 eur / ученик

Размер группы не меньше 20 учеников

Дополнительная информация и заказ фильмов
tellimus@ajaloomuuseum.ee

PS: У учителей также есть возможность заказать для просмотра фильм. По возможности мы организуем для вас просмотр.