Juurdepääsetavus

Teksti suurus
Reavahe kõrgus
Kontrastsus
Teised valikud

MANDARIINID

Märksõnad: kodumaa, sõda, inimlikkus

Mängufilmi tegevus leiab aset 1992. aastal Abhaasias. Põline eestlaste küla maalilises paigas mägede ja mere vahel on tühjaks jäänud – abhaasid sõdivad, et Gruusiast lahku lüüa ja sõja lähenedes on eestlased oma ajaloolisele kodumaale tagasi pöördunud. Külla on elama jäänud vaid Ivo (Lembit Ulfsak) ja tema naaber Margus (Elmo Nüganen). Ka Margus kavatseb Eestisse sõita, aga alles pärast seda, kui tema istanduse mandariinisaak on korjatud. Paratamatult jõuab sõda ka nende külani ning toimub grusiinide ja abhaaside verine lahing. Ivo ja Margus leiavad lahingupaigalt ühe ellujäänu – tšetšeen Ahmedi, kelle Ivo enda juurde koju paranema viib. Öösel hukkunuid mattes avastab Margus, et üks raskelt haavatud grusiin on samuti elus. Ka tema viiakse Ivo juurde ja nii satuvad ühe katuse alla kaks vastasleeri võitlejat.

Filmi režissöör ise on teose kohta öelnud: "Filmis on sõda pigem taust. Peamised on inimesed, kelle kohta võib öelda, et nad on sündinud valel ajal ja vales kohas, aga kes hoolimata sellest püüavad jääda inimeseks."

„Mandariinid“ oli esimese Eesti päritolu filmina parima mitteingliskeelse filmi Kuldgloobuse nominent. Samuti oli "Mandariinid" parima võõrkeelse filmi Oscari nominent.

Režissöör: Zaza Urušadze, 2013

Kestus: 1h 27 min

Muuseumisoovitus: filmi juurde sobib külastada Filmimuuseumi püsinäitust „Duubel üks“.

PS: Õpetajal on võimalus ka küsida mõnda endale ja klassile meelepärast kodumaist või maailmafilmi. Võimalusel organiseerime selle teile vaatamiseks.

Hind: 4 eur / õpilane

Grupi suurus minimaalselt 20 õpilast.