Sündmused
Filmimuuseumi perepäev Illusioonide maailm
Filmimuuseum
Filmimuuseumi perepäev Illusioonide maailm

Film on teatavasti illusioonide kunst. Seepärast kutsume ka 28. septembril toimuval perepäeval looma ja vaatama illusioone.

  •           Kinosaalis linastub kell 12 ja kell 15 animafilm „Kapten Morten lollide laeval“ (2018). Filmi pikkus on 1 tund 20 minutit.
  •        13.30 ERIEKSKURSIOON: Filmimuuseumi illusioonikorrusel teeb eriekskursiooni näituse „Rongi oodates“ kuraator, filmi- ja teatrikunstnik Liina Keevallik.
  • Näitusel „Duubel ÜKS“ on võimalus osaleda terve päev esemete otsimis- ja arvamismängus
  •  Kell 12-15 algavad igal täistunnil TÖÖTOAD lastele:
Taumatroobi töötuba 12.00 ja 13.00 (Filmimuuseumi ülakorrusel)

Mis oli siis, kui ei olnud veel kino? Paljud leiutajad püüdsid pilti liikuma saada sajandeid. Esimese optilise mänguasja valmistas 1825.aastal Inglise arst dr. John Fitton. See oli lihtne pappketas, mille ühele poolele oli joonistatud linnuke ning teisele linnupuur. Pappketta kiirel pöörlemisel näis, nagu oleks linnuke puuris. Dr. John Fitton pani oma mänguasjale nimeks taumatroop.

Taumatroobi töötoas saad selgeks selle valmistamise põhimõtted ja saad teha enda joonistatud kujutisega pildiliigutaja.

Latrena Magica - filmilindikraape töötuba 13.00 ja 14.00 (Kutsu-Juku õppeklassis)

Filmilindile saab jäädvustada kaameraga maailma ja kui seda ilmutatakse keemiliselt, siis saab see nähtavaks. Tänu projektorile jõuab see ka suurele ekraanile. Aga kas tead, et filmilindile saab samuti kraapida või joonistada oma fantaasiamaailma.

Võlulambi Laterna Magica abil ilmutame sinu töötoas valminud pildi suurelt seinale.

Hologrammi töötuba 12.00 (Kutsu-Juku õppeklassis ) ja 14.00 (Filmimuseumi ülakorrusel)

Hologramm on seade eseme täiusliku kolmemõõtmelise kujutise tekitamiseks. Holograafilise meetodi leiutas Gábor Dénes (Dennis Gabor) 1940. aastatel. Ta tuli hologrammi ideele üritades parandada elektronmikroskoobi pildi kvaliteeti. Panuse eest holograafia leiutamisel pälvis ta 1976. aastal Nobeli preemia.

Hologrammi töötoas teeme imelihtsa vahendi, mille abil nutitelefonis leiduv pilt muuta justkui võluväel ruumiliseks.

Kuna 29. september on mihklipäev, siis päeva eelõhtul ehk mihklilaupäeval saavad kõik Mihkli-nime kandvad väikesed ja suured Mihklid tasuta muuseumisse!
Mitte-Mihklitele osalemine muuseumipiletiga.