Sündmused
Jazz Idealism ´67 kontsertprogramm: Tõnu Naissoo Acoustic Trio
Tallihoone
Jazz Idealism ´67 kontsertprogramm: Tõnu Naissoo Acoustic Trio
Tänavu maikuus saab 54 aastat legendaarsest rahvusvahelisest jazzifestivalist Tallinn’67, mis viis Eesti jazzmuusika maailmakaardile ja tegi Tallinnast Nõukogude Liidu jazzipealinna. Jazzliit korraldab Ajaloomuuseumi kureeritud näituse tähistamiseks kontserdisarja Ajaloomuuseumi Tallihoones.

Tallinn’67 tuules jazziradadele!

10. juunil kell 19 Ajaloomuuseumi Tallihoones

Tõnu Naissoo Acoustic Trio

Tõnu Naissoo - klaver

Taavo Remmel - kontrabass

Ahto Abner - trummid

Tõeline Eesti jazzi grand old man, juba alaealisena Eesti esimese jazzalbumi välja andnud Tõnu Naissoo annab oma Acoustic Trioga kontserdi 10. juunil kell 19. 16-aastasena Tallinn-1967 jazzfestivalil debüteerinud Naissoo oli siinmail esimene, kes kasutas jazzmuusikas süntesaatorit. Tema moodsa helikeelega deep jazz oleks võinud vabalt vallutada kogu maailma, kui vaid raudsed piirid poleks seda takistanud. Naissoo on mänginud eri stiilides jazzi nii sooloartistina kui ka erinevate partnerite ja ansamblitega Eestis ja laias maailmas. Viimasel ajal on ta esinenud Moskvas ja Peterburis soolo pianistina ning koos Venemaa jazzmuusikutega. Tõnu Naissoo on andnud välja 20 sooloplaati, enamuses Jaapanis, aga ka Venemaal. Acoustic Trio koos Taavo Remmeli ja Ahto Abneriga on esinenud korduvalt Jaapanis, kus on toimunud viis trio minituuri.

Tänavu 70. juubelit tähistav Tõnu Naissoo on küll legendaarne jazzpianist, kuid valdab suurepäraselt ka elektrilisi klahvpille, süntesaatoreid ja hammondorelit ning on ka tegevhelilooja. Ta on peamiselt kirjutanud filmi- ja teatrimuusikat, kuid samuti arvukalt muusikat džässansamblitele- ja orkestritele, koorilaule ja kammermuusikat.

Näituse „Jazz idealism 1967" keskmes on festivalil osalenud inimesed, kelle jaoks džäss oli maailmavaade, aade ja elustiil ning nende eetika ja eneseteostuse alus. Osalenute mõttekäigud kutsuvad meid kaasa audiovisuaalsele rännakule, kus ajaloo taustal ärgitatakse esitama küsimusi idealismi ja tegelikkuse ning võimu ja vaimu suhete ajatutel teemadel. Näitus tugineb muusikaajaloolase Heli Reimanni festivaliteemalise uurimistöö käigus kogutud materjalidele. Festivalist on ilmumas raamat „Tallinn’67 jazz festival: myths and memories".

Kontserdile eelneb näituse tutvustus.

Kontserdi korraldamisel lähtutakse Vabariigis kehtivatest sündmuste korraldamise võimalustest. Kõige täpsem info alati Jazzliidu kodulehel ja sotsiaalmeedia kanalites.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 19. Piletid hinnaga 25.90 on saadaval Piletilevis ning kohtade olemasolul kohapeal.

Korraldaja võib sündmusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste sündmuste turundamiseks.