Sündmused
SUVINE LINNALAAGER
Muu asukoht
SUVINE LINNALAAGER "8 ÜHE HOOBIGA" - 11-14.06.2019

LINNALAAGER "KAHEKSA ÜHE HOOBIGA"


Kuidas hoida koolivaheajal laste arvutis ja nutiseadmetes olemise aega mõistlikkuse piires? Meil on teile lahendus – saatke lapsed muuseumi!

Suvine linnalaager toimub 11.-14. juunil 2019! Registreerima! (veel on vabu kohti)

1.-3. klassi õpilastel on kevad-, suve- ja sügisvaheaegadel võimalus osaleda lastelaagris "Kaheksa ühe hoobiga". Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.

Laagriprojektis osalevad:

Eesti Ajaloomuuseum
Eesti Lastekirjanduse Keskus
Eesti Loodusmuuseum
NUKU teater ja muuseum
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Eesti Tervishoiu Muuseum
Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum

Vaata laagri toimumiskohtade kaarti

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses. "Kaheksa ühe hoobiga" laager annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kümnel korral.

PRAKTILINE INFO

Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9:50-10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.

Laager lõpeb kell 16:00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.

Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.

Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30-13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

TEGEVUSED MUUSEUMIDES:

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime vanu pille, katsume mõnest pillist ka ise hääle kätte saada. Mängime muusikamänge.

Eesti Ajaloomuuseumis, keskaegses Suurgildi majas otsime salajasi laekaid ja lahendame nendes olevaid ülesandeid. Kõige lõpuks saab natuke närvikõdi.

Eesti Lastekirjanduse Keskuses kehastume kirjanikuks ja raamatukunstnikuks, meisterdame osavusmängu ja loeme põnevusjutte.

Eesti Loodusmuuseumis tutvume näitusel „Isad ja pojad“ loomade pereeluga ning saame teada, kas ja kui palju loomaisad oma järglastega tegelevad. Uurime veel loomade-lindude mune, poegi ja pesi. Mängime liikumis- ja mõistatamismänge ning valmistame ise omale ühe magusa looma.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis külastame keraamikanäitust "Klassikud. Anu Rank-Soans" ja avastame tarbekunsti püsinäitust „Kogutud teosed“, kus näeme laia valikut keraamika- ja portselani, naha-, tekstiili-, klaasi-, ehte- ja metallikogust. Mängime otsimismängu, katsetame saviga ja kehastume ise kunstnikeks.

NUKU muuseumis avastame imetabast teatrimaailma. Õpime tundma lavaruumi ja fantaasiamaailma loomist lavale. Tutvume lavaplaanide ja makettidega. Iga osaleja saab koju kaasa enda tehtud tikutoosisuuruse maailma.

Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel tutvume vanade tuntud legendidega, hertsogi muumia ja teiste põnevate tegelastega ning ronime salakäikudes.

Eesti Tervishoiu Muuseumis teeme tutvust põneva püsinäitusega „Avameelselt Sinu kehast“. Saame tuttavaks klaasnaise ja kaasaegsete muumiatega. Arutleme teemal "terves kehas terve vaim" – mida näitab toidupüramiid ja miks öeldakse mõne toidu kohta rämpstoit? Joonistame ja mängime.

Hind: Neli päeva kestva laagri hind on 70€, soodushind ühe pere lastele 65€/laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, soe lõunasöök ja käibemaks.

Vanusegrupp:
1., 2. ja 3. klassi õpilased.

Registreerida on võimalik kuni kohti jätkub.

Lisainfo: 
Maria Maasik, maria@tervishoiumuuseum.ee, tel: 641 1730