Kuraatorite kuldsari. Veronika Portsmuth: Lugusid laulupidudest
Maarjamäe loss
Kuraatorite kuldsari. Veronika Portsmuth: Lugusid laulupidudest
Laupäeval, 5. oktoobril kell 13.00 räägib Ajaloomuuseumi muusikakuraator Veronika Portsmuth Maarjamäe lossi kaminasaalis lugusid laulupidudest.

Muuseumi muusikakuraator, 2011. aasta laulupeo kunstiline juht, laulupidude dirigent ja dirigent Veronika Portsmuth avab nii sõnas kui helis laulupeo fenomeni läbi aja. Olles rikkaliku kogemusega nii laulja, dirigendi, korraldaja kui muuseumiteadurina, oskab ta laulupidude "hingeelu" suurepäraselt lahti seletada.

Miina Härma dirigeerimas 1928. aasta laulupidu. Karl Hugo Akeli foto. AM _ 12853:145 F 11687:145

Piletid, hinnaga 11/9, on saadaval SIIN!

Muuseumikaardiga sissepääs tasuta. Palume kaart registreerida kassas.

Kuraatorite kuldsarjas saavad kõik muuseumi parimad asjatundjad aasta vältel rääkida oma erialast ja valdkonnast. Tahame pakkuda meie külastajatele võimalust Ajaloomuuseumi 160. ja Teatri- ja Muusikamuuseumi 100. sünnipäeva-aastal võimalust tutvuda nende inimestega, kes meie näitustele ja üritustele põnevat ja inspireerivat sisu loovad.

Järgmised loengud kuraatorite kuldsarjas:

• 16.11 - 19. sajandi II poole fotode vormistamisest - Joel Leis
  • 14.12 - Filmikriitika õpituba - Sten Kauber