Sündmused
Lastelaager
Muu asukoht
Lastelaager "Kaheksa ühe hoobiga!"
1.–3. klassi õpilastel on kevad-, suve- ja sügisvaheaegadel võimalus osaleda lastelaagris “Kaheksa ühe hoobiga”. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse põnevates tegevustes.

Tänu huvitavale ja mängulisele programmile on iga laagripäev eri näo ja teoga. Kõik muuseumid ja keskused asuvad Tallinna vanalinnas.

Registreeri laps laagrisse SIIN!

Muusemide ühises laagriprojektis osalevad:

Eesti Ajaloomuuseum
Eesti Lastekirjanduse Keskus
Eesti Loodusmuuseum
NUKU teater ja muuseum
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Eesti Tervishoiu Muuseum
Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum

Vaata laagri toimumiskohtade kaarti!

Järgmised laagrid toimuvad:

● 22.–25. oktoober 2019
● 25.–28. veebruar 2020
● 17.–19. juuni 2020

Praktiline info:

Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9:50–10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.

Laager lõpeb kell 16:00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.

Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.

Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

Tegevused:

Igas muuseumis õpime midagi uut läbi liikumis-, otsimis- ja mõistatusmängude või meisterdamise. Põnevat tegutsemist jagub igale maitsele!

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime vanu pille ja katsume mõnest pillist ka ise hääle kätte saada.

Eesti Ajaloomuuseumi keskaegses Suurgildi hoones otsime salajasi laekaid ja lahendame põnevaid ülesandeid.

Eesti Lastekirjanduse Keskuses kehastume kirjanikuks ja raamatukunstnikuks ja loeme põnevusjutte.

Eesti Loodusmuuseumis tutvume loomade pereeluga, uurime loomade-lindude mune, poegi ja pesi.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avastame näituseid, hakkame ise kunstnikeks ja katsetame savivoolimist.

NUKU muuseumis ärkavad meie asjad ellu ja hakkavad lavaelu elama – olgu selleks siis king, sall, kott või kampsun. Proovime, mis häälega asjad räägivad, mida nad mõtlevad ja mida koos teha oskavad.

Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel tutvume vanade tuntud legendidega, hertsogi muumia ja teiste põnevate tegelastega ning ronime salakäikudes.

Eesti Tervishoiu Muuseumis teeme tutvust näitusega „Avameelselt sinu kehast“. Uurime toidupüramiidi ja otsime vastust küsimusele, miks öeldakse mõne toidu kohta rämpstoit.

Hind:

Neli päeva kestva laagri hind on 85€, soodushind ühe pere lastele 80€/laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, soe lõunasöök ja käibemaks.

Vanusegrupp:
1., 2. ja 3. klassi õpilased.

Registreerida on võimalik kuni kohti jätkub.

Lisainfo:
Liis Sein, elk@elk.ee; tel: 617 7231