Lastelaager
Lastelaager "8 ühe hoobiga!"

Kaheksa ühe hoobiga

Lastelaager „Kaheksa ühe hoobiga” kutsub 1.–3. klassi lapsi põnevale otsimismängule Tallinna vanalinna muuseumides. Sügishooajal toimub laager 20.-  23. oktoobril.

Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes. Igas muuseumis on lastel otsimist ja avastamist ning kes teab, mida toredat nad laagri lõpuks leiavad.

Sügisese laagri teema on „Keldrist katuseni”, mis tähendab, et seiklused viivad nii maa alla, maa peale kui ka taevasse!

Muuseumide ühises laagriprojektis osalevad:

Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, Nukuteatrimuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Niguliste muuseum

Praktiline info:

• Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9.50–10.00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.
  • Laager lõpeb kell 16.00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.
  • Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
  • Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.
  • Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

Tegevused:

• Eesti Lastekirjanduse Keskuses saab seekord näha, kus ja mismoodi hoitakse kõige vanemaid lasteraamatuid. Vaatame, milline näeb välja pilt enne kui see raamatusse jõuab. Mängime mänge, mõtleme lugusid välja, meisterdame, pikutame ning loeme ette.
  • Niguliste muuseumis käime ära keldris ja katusel. Keldrist otsime hertsogi muumiat, vahepeal piilume oreli sisse ja uurime vanu raidkive ning kõige lõpuks selgitame välja, kuhu sai keskaegses kirikus vaenlase eest varjule minna (vihje: kuhugi kõrgele!).
  • Eesti Tervishoiu Muuseumis uurime, mis paneb inimese liikuma, milleks on tervisesport kasulik ja kuidas seda ohutult harrastada. Liigume ruumides, kuhu külastaja tavaliselt ei satu, mängime mänge ja teeme katseid.
  • Eesti Loodusmuuseumis uurime näitusel „Hirmus armas nahkhiir“ tänavuse aasta looma salapärast elu: kas nahkhiired on hiired? Kas Eestis leidub ka vereimejaid nahkhiiri? Miks ripuvad nahkhiired pea alaspidi? Otsime vastuseid ka paljudele teistele põnevatele küsimustele ning mängime muuseumihoovis või pargis erinevaid otsimis- ja nuputamismänge. Lastel palume riietuda vastavalt ilmale!
  • Eesti Ajaloomuuseumi keskaegses Suurgildi hoones otsime Gildi Gilberti salajasi laekaid, uurime läbi kogu keldri ja peakorruse ning lahendame põnevaid ülesandeid. Aga mis on hiiglasliku hoone katusel? See selgub laagris.
  • Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime vanemaid ja veel vanemaid pille ja kuuleme nendest lugusid. Vaatame, mida näeb pööningu aknast. Proovime selga teatrikostüüme. Mängime ja meisterdame.
  • Nukuteatri muuseumis äratame ellu tegelasi, kes on end keldrisse peitnud ja tutvume teatrinukuga, kelle pea katusest välja ulatub. Vaatame lähemalt ühte nukulikku lavastusvõtet – mängimine proportsioonidega.
  • Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis piilume muuseumi varjatud tagaruumidesse, ning proovime disaineri- ja tarbekunstniku ametit. Oleme hästi loovad: leiutame, värvime, disainime ja meisterdame oma kätega muuseumi kunstiklassis.

Hind: Neli päeva kestva laagri tasu on 85 €, soodushind ühe pere lastele 80 € / laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, soe lõunasöök ja käibemaks.

Sihtrühm: laager sobib 1., 2. ja 3. klassi õpilasele.

Registreerida on võimalik, kuni kohti jätkub.
Registreeru SIIN!

ANGELA PAULUS